do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów funkcjonuje System Kolejkowy - zobacz więcej

10 lat Opolszczyzny w Unii EuropejskiejUroczystą galą w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu urząd marszałkowski podsumował 10-lecie Opolszczyzny w Unii Europejskiej.  Podczas gali podziękowano tym wszystkim, dzięki którym w naszym województwie dobrze i z pożytkiem wydaje się unijne pieniądze. W uroczystości w udziałem wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej uczestniczył wojewoda opolski Ryszard Wilczyński.

W ocenie wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju, opolskie samorządy bardzo dobrze sobie radzą -  w regionie widać dobre zarządzanie unijnymi funduszami, a przykład Opolszczyzny pokazuje, że nawet małe województwa doskonale funkcjonują w unijnych strukturach.

Podczas gali wręczono statuetki i dyplomy Opolskim Superliderom. Nagrodzono też – wybrane  w głosowaniu – projekty zrealizowane ze środków unijnych. Laureatem „The Best of Opolskie” w kategorii „Opolski super euro projekt” zostało miasto Opole, które przebudowało i rozbudowało siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej. Drugie miejsce zajął Prudnik za przebudowę renesansowej willi Hermanna Frankla na potrzeby ośrodka kultury, trzecie miejsce zaś – Uniwersytet Opolski za przebudowę Wydziału Chemii.

W kategorii „Opolski super kapitalny projekt” zwyciężyła Politechnika Opolska za projekt „Kreator młodych talentów”, czyli politechnikę dziecięcą. Drugie miejsce zajęła gmina Chrząstowice i jej projekt dla przedszkolaków, zaś trzecie – Powiatowy Urząd Pracy z Nysy za projekt „Septem sidera” dla wsi Koperniki.

 

foto: UMWO


Galeria


  • 10 lat Opolszczyzny w Unii Europejskiej
  • 10 lat Opolszczyzny w Unii Europejskiej
  • 10 lat Opolszczyzny w Unii Europejskiej

autor: Szopiński Jacek, ilość wyświetleń: 1635
data aktualizacji: 2014-05-10 15:26:28
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone