do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

11 listopada w OpoluOpolanie tłumnie uczestniczyli w uroczystościach Święta  Niepodległości. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się specjalną sesją Rady Miasta Opola, podczas której wręczono odznaczenia państwowe i honorowe, potem oficjalni goście i mieszkańcy Opola wysłuchali wystąpień pod pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego i zatańczyli poloneza, a po południu w amfiteatrze wysłuchali koncertu „Panny Wyklęte”. Wieczorem na frontowej ścianie OUW zaprezentowano wielkoformatową wizualizację świąteczną.

Świątecznych atrakcji nie brakowało w opolskim Rynku i na ulicach miasta. Można było zobaczyć szwadron ułanów, skosztować pysznego bigosu, zwiedzić podziemia Urzędu Miasta i obejrzeć inspirowane latami 20-tymi widowisko teatru Ekostudio.

Wielu przechodniów przystanęło na chodniku i mostku przez Młynówkę pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim i obejrzało wielkoformatowa wizualizację świąteczna przygotowana z inicjatywy wojewody przez artystów z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Motywem przewodnim krótkiej etiudy była powiewająca na wietrze flaga Polski z pojawiającymi się w tle rysunkami  - m.in. portretami marszałka Józefa Piłsudskiego i Lecha Wałęsy, a także symboliczną prezentacją polskich krajobrazów oraz ważnych dat i granic, w jakich rodziła się niepodległa Rzeczpospolita w 1918 roku.


Galeria


  • 11 listopada w Opolu
  • 11 listopada w Opolu
  • 11 listopada w Opolu

autor: Szopiński Jacek, ilość wyświetleń: 2162
data aktualizacji: 2013-11-12 11:21:31
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone