do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

25. Europejskie Dni Dziedzictwa tuż, tuż!Ponad 300 wydarzeń, a wśród nich m.in. koncerty, debaty, warsztaty czy gra terenowa – tak będzie wyglądała inauguracja tegorocznych, jubileuszowych Europejskich Dni Dziedzictwa w Opolu, nad którymi patronat honorowy udzielił wojewoda opolski.

25 lat tradycji i dobrej zabawy – już 9 września br. w Opolu odbędzie się inauguracja EDD. Na Opolszczyźnie zaplanowano w sumie 300 wydarzeń, w których będzie można wziąć udział przez dwa najbliższe weekendy tj. od 9-10 do 16-17 września.
Dziś, na specjalnej konferencji prasowej w opolskim magistracie, wicewojewoda opolski Violetta Porowska wskazała, że dbanie o dziedzictwo kulturowe jest istotną powinnością wobec przyszłych pokoleń. – Dzięki EDD dowiemy się na przykład, dlaczego dana kamienica stoi akurat w tym miejscu i jaką ma historię. To pomysł na upowszechnianie historii oraz atrakcyjne spędzenie czasu w gronie rodzinnym – zauważyła.

O atrakcjności w programie tegorocznej edycji wydarzenia mówi się już od jakiegoś czasu. Magdalena Matyjaszek, naczelnik wydziału kultury w opolskim urzędzie miasta, wskazuje na inscenizację pn. "Żywczaków portret własny". - Żywczanie przyjadą do nas wraz ze swoim burmistrzem. Przejdą barwnym korowodem z placu Jana Pawła II na rynek. Tam zobaczymy pokaz kultury i tradycji związanych z Żywcem, prezentację poloneza żywieckiego oraz strojów mieszczańskich, więc będzie to barwne i wyjątkowe wydarzenie - mówi.

W organizację wydarzeń w ramach EDD angażuje się coraz więcej opolskich miejscowości. W tym roku jest ich 70, czyli o 14 więcej niż w roku ubiegłym. Szczegółowy program 25. Edycji EDD na Opolszczyźnie na stronie internetowej: http://edd.nid.pl/

 

 


Galeria


  • 25 Europejskie Dni Dziedzictwa tuż tuż
  • 25 Europejskie Dni Dziedzictwa tuż tuż
  • 25 Europejskie Dni Dziedzictwa tuż tuż

autor: Marcinkiewicz Krzysztof, ilość wyświetleń: 356
data aktualizacji: 2017-09-07 17:09:22
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone