do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

36 miliardów złotych z Funduszu Dróg SamorządowychDo 2028 r. do Funduszu oraz Programu Mosty dla Regionów trafi niebagatelna suma. Tylko w przyszłym roku samorządu otrzymają wsparcie rzędu 6 miliardów złotych.

- Odpowiadamy na potrzeby zgłaszane przez lokalne społeczności. Wiemy, że samorządowcy nie są w stanie finansować inwestycji. Dlatego realizujemy obietnicę złożoną przez premiera Mateusza Morawieckiego. Chcemy łączyć i chcemy, by rozwój przebiegał równomiernie - uzasadniał decyzję o zwiększeniu funduszu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Kwieciński podkreślił, że inwestycje w drogi lokalne to element polityki rozwoju.

- Nie ma inwestycji tam, gdzie nie da się dojechać. Dlatego są potrzebne drogi odpowiedniej jakości. Zachęcamy samorządowców, aby korzystali z tej pomocy. Komu w drogę temu czas – mówił J. Kwieciński.

Minister inwestycji i rozwoju podkreślał, że teraz samorządowcy mogą (ale nie muszą) korzystać z rządowej pomocy. Zarówno w programie dróg lokalnych jak i w programie Mosty dla Regionów, który będzie finansowany z tego samego Funduszu Dróg Samorządowych.

- To lokalne społeczności wskazują jakie drogi są potrzebne. Chcemy spajać Polskę i nasz program będziemy realizowali wspólnie z samorządami. Odpowiadamy na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców, a także samorządowców - podkreślał szef resortu inwestycji i rozwoju.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówił, że nowe zasady programu pozwolą na finansowanie inwestycji wieloletnich. Zwiększy się też do 36 mln (z 5 mln) limit rządowej pomocy dla jednej inwestycji.

- Chcemy i będziemy dofinansowywali inwestycje wieloletnie. Bezpieczne polskie drogi nie tylko wojewódzkie, ale także gminne i powiatowe - to nasz cel. Wychodzimy z wielkim programem Funduszu Dróg Samorządowych. To realny program wsparcia. Polityka rządu ma na celu wsparcie samorządów, wsparcie budowy dróg lokalnych. Takie inicjatywy mają na celu m. in. podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówił A. Adamczyk.

 

Źródło info. : www.miir.gov.pl

Fot. B. Kosiński/MIiR


Galeria


  • 36 miliardów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 642
data aktualizacji: 2018-09-19 08:45:45
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone