do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Śląski Czerwiec ProjektowyWojewoda opolski Ryszard Wilczyński objął patronatem honorowym Śląski Czerwiec Projektowy. W przedsięwzięciu biorą udział: Dobroteka, Zamek Cieszyn, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu i Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu.

Celem „Śląskiego Czerwca Projektowego” jest podnoszenie jakości funkcjonalnej i estetycznej otoczenia człowieka poprzez tworzenie warunków do rozwoju kreatywności projektowej, społecznie użytecznej. Ponadto organizatorzy mają na uwadze rozszerzenie oferty kulturalnej regionu śląskiego, przez przystępną prezentację doświadczeń rzemiosła lokalnego, projektantów, architektów, studentów wydziałów projektowych. Jednym z celów jest też edukowanie społeczności lokalnej w kwestiach estetyki produktu, także poprzez otwieranie uczelni kształcących projektantów na udział publiczny w ich działaniach. Nie bez znaczenia jest przy tym inicjowanie rozwoju gospodarczego w oparciu o innowacyjne projektowanie, budowanie tą drogą przewagi konkurencyjnej regionalnych producentów. Wiąże się z tym wspieranie rozwoju nowych technologii dobrym projektowaniem oraz rozpowszechnianie i wdrażanie tych rozwiązań w praktyce. 

Odbiorcami będą mieszkańcy regionu i przyjezdni, producenci zainteresowani usługami projektowymi a także osoby związane ze środowiskiem designerskiem, projektanci, architekci, graficy, fotograficy oraz studenci kierunków artystycznych i projektowych z Polski.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na www.czerwiecprojektowy.pl
autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1347
data aktualizacji: 2014-05-28 08:08:01
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone