do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

AKTUALIZACJA: Koronawirus na Opolszczyźnie - jest kolejny przypadekNowy przypadek zakażenia koronawirusem w województwie opolskim.

AKTUALIZACJA 29 marca, g.9.00

Nowe przypadki potwierdzonych zakażeń koronawirus w woj.opolskim. Tym razem jest ich 12.

Zakażonymi są kobiety z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Stan wszystkich 12 pań jest dobry. Żadna z nich nie wymaga hospitalizacji – wszystkie objęte są kwarantanną. Transmisja lokalna.

4 z 12 kobiet są w wieku starszym; 8 kobiet w wieku średnim.

 

AKTUALIZACJA 28 marca, g.20.00

Kolejny – już 31 potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj.opolskim.

To dziewczynka w wieku nastoletnim z powiatu strzeleckiego, której stan określany jest jako dobry. Obecnie nie wymaga hospitalizacji, przebywa w izolacji domowej. Transmisja lokalna.

AKTUALIZACJA 28 marca, g.14.00

Kolejny 30 uż potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. opolskim.

To kobieta w wieku średnim z powiatu strzeleckiego. Jej stan jest stabilny. Hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Transmisja lokalna.

Na tę chwilę w skali kraju liczba osób zakażonych koronawirusem to 1481 w tym 17 osób zmarłych.

AKTUALIZACJA 28 marca, g.9.00

Przypadek nr 29:  Chłopiec w wieku nastoletnim, mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Jego stan jest dobry, przebywa na kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

AKTUALIZACJA 27 marca, g,20.30

Potwierdzamy kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w woj.opolskim. To 28 przypadek.

Zakażony jest mężczyzna w starszym wieku, mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Jego stan jest stabilny. Przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Transmisja lokalna.

 

AKTUALIZACJA 27 marca, g. 13.30

Kolejny zakażony koronawirusem w woj. opolskim. To mężczyzna w średnim wieku, którego stan określany jest jako dobry. Obecnie hospitalizowany w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Mężczyzna na co dzień jest mieszkańcem powiatu nyskiego. Powodem zakażenia jest transmisja lokalna. To w sumie 27 przypadek zakażenia Covid-19 w regionie.

AKTUALIZACJA 26 marca, g.20.00

Kolejne dwa potwierdzone przypadki (w sumie nr 25 i 26) zakażenia koronawirusa w woj.opolskim.

To mężczyzna i kobieta w starszym wieku. Mieszkańcy powiatu brzeskiego. Ich stan jest dobry.
Kobieta jest pod kwarantanną domową, jej stan jest dobry. Stan mężczyzny jest również dobry, jednakże hospitalizowany jest w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.
Tansmisja: powrót z Brazylii przez Paryż.

AKTUALIZACJA 26 marca, g.9.00

To kobieta w starszym wieku, mieszkanka powiatu oleskiego. Jej stan jest stabilny, hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. To 24 przypadek zakażenia w naszym regionie.

AKTUALIZACJA 25 marca, g.18.00

Kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. To 23 przypadek.

Zakażona jest kobieta w średnim wieku, mieszkanka powiatu prudnickiego. Jej stan jest dobry, hospitalizowana na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Transmisja lokalna.

AKTUALZACJA 25 marca, g.13.00

Kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. To 22 przypadek.

Zakażona jest kobieta w sile wieku, mieszkanka powiatu głubczyckiego. Jej stan jest dobry, nie wymaga hospitalizacji, przebywa na kwarantannie domowej. Powodem zakażenia jest transmisja lokalna.

AKTUALIZACJA 24 marca, g.8.00

20 przypadek
Mężczyzna w wieku średnim z pow. prudnickiego. Pacjent w stanie dobrym.
Przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, transmisja przyjazd z Niemiec.

21 przypadek
Mężczyzna w wieku średnim z pow. kędzierzyńsko-kozielskiego. Pacjent w stanie dobry. Przebywa na kwarantannie. Transmisja lokalna.

 

AKTUALIZACJA 23 marca, g.12.00

Kolejnych 5 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w woj.opolskim. A to oznacza, że w sumie w woj. opolskim jest łącznie 19 potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

Przypadek 15

Kobieta w średnim wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Stan dobry. Przebywa na kwarantannie, jej stan jest dobry.

Przypadek 16
Kobieta w sile wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.Stan dobry. Przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypadek 17
Kobieta w średnim wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Stan dobry. Przebywa w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Przypadek 18
Mężczyzna, w średnim wieku z powiatu opolskiego. W ostatnich dniach wrócił z Hiszpanii. Obecnie przebywa w izolacji domowej. Stan dobry.

Przypadek 19
Kobieta w starszym wieku z powiatu opolskiego. Jest w stanie stabilnym. Hospitalizowana na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

 

AKTUALIZACJA 22 marca, g.21.00

Kolejne trzy potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w woj. opolskim.

  • 12 potwierdzony przypadek to kobieta  w średnim wieku z pow.nyskiego. Kobieta jest w dobry stanie. W minionym tygodniu wróciła z Niemiec. Aktualnie przebywa w izolacji domowej.
  • 13 przypadek to mężczyzna w średnim wieku z pow. kędzierzyńsko-kozielskiego.  Mężczyzna jest w stanie dobrym, nie wymaga hospitalizacji. Miał kontakt z osobą zakażoną Covid-19.Przebywa na kwarantannie domowej.
  • 14 przypadek to kobieta w średnim wieku z pow. kędzierzyńsko-kozielskiego. Kobieta jest w stanie dobrym, nie wymaga hospitalizacji. Miała kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Przebywa na kwarantannie domowej.

AKTUALIZACJA 22 marca, g.12.00

Kolejny potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj.opolskim.

To mężczyzna w sile wieku z powiatu nyskiego, który wrócił z Hiszpanii. Tam miał kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Mężczyzna jest w stanie dobrym, nie wymaga hospitalizacji. Przebywa na kwarantannie domowej.

W sumie w woj. opolskim potwierdzono dotąd przypadków zakażenia koronawirusem.

 

AKTUALIZACJA 19 marca, g.9.00

Dziesiąty potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. To kobieta w wieku starszym, która miała wcześniej kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Kobieta jest hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, jej stan jest dobry.

AKTUALIZACJA 18 marca, g. 19.00

Dziewiąty potwierdzony przypadek zakażenia mieszkańca woj. opolskiego koronawirusem. Mężczyzna jest w średnim wieku, a jego stan jest dobry.

Mężczyzna poczuł się źle w trakcie podróży (był poza granicami woj. opolskiego), zgłosił się samodzielnie do najbliższego szpitala zakaźnego na Dolnym Śląsku, gdzie jest obecnie hospitalizowany.

Aktualnie w woj. opolskim hospitalizowanych jest 18 osób, 236 os. jest poddanych kwarantannie a 781 os. jest objętych nadzorem epidemiolog.

AKTUALIZACJA 17 marca, g.21.00

Ósmy potwierdzony przypadek zakażenia mieszkańca woj. opolskiego koronawirusem. Mężczyzna jest w sile wieku, a jego stan jest dobry. W ostatnich dniach przebywał w Czechach. Jest hospitalizowany.

AKTUALIZACJA 17 marca, g.9.00

Potwierdzamy kolejny – siódmy, przypadek zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. To kobieta w średnim wieku, która niedawno powróciła z Włoch. Jej stan jest dobry, nie wymaga hospitalizacji toteż obecnie przebywa pod ścisłą kwarantanną domową.

AKTUALIZACJA 16 marca g.9.00

Mamy kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Pierwszy z nich trafił na oddział zakaźny szpitala w Opolu. Pacjent jest w średnim wieku, jego stan jest stabilny.  

Kolejny zdiagnozowany pacjent to kobieta w wieku średnim, której stan określany jest jako dobry. W ostatnich dniach kobieta miała kontakt z inną osobą z woj.dolnośląskiego, u której wcześniej wykryto koronawirus. To już 6 potwierdzonych przypadków koronawirusa w woj. opolskim.

AKTUALIZACJA 14 marca g.22.00

Na oddział zakaźny szpitala w Opolu trafiła pacjentka w średnim wieku, która parę tygodni wcześniej przebywała za granicą. Stan pacjentki jest stabilny.
Służby sanitarne ustalają wszystkie osoby z otoczenia, z którymi miał kontakt w ostatnim czasie.
To 4 przypadek zakażenia koronawirusem w województwie opolskim.

STAN 14 marca g. 9.00

To trzeci przypadek. Mężczyzna jest w starszym wieku, jego stan jest dobry. Jest hospitalizowany. 


Galeria


  • AKTUALIZACJA Koronawirus na Opolszczyźnie - jest kolejny przypadek

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 4685
data aktualizacji: 2020-03-29 09:15:05
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone