do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Apel Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do gmin o wypłatę 500+ przed świętamiMinister Elżbieta Rafalska zwróciła się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z apelem o wypłatę świadczenia wychowawczego z programu "Rodzina 500 plus" jeszcze przed świętami. Apel jest dostępny na stronie ministerstwa. Pełną treść apelu do gmin prezentujemy poniżej.

 

Szanowni Państwo,

już wkrótce będziemy świętować Boże Narodzenie. Jest to bardzo szczególny czas dla polskich rodzin. Podczas tego jednego z najważniejszych świąt chrześcijańskich rodziny mają możliwość celebrowania wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, a jednocześnie – co jest tak ważne w obliczu szybko pędzącego na co dzień świata – umacniania więzi rodzinnych.

Aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia upłynęły w prawdziwie rodzinnej i spokojnej atmosferze, zwracam się do władz wszystkich gmin o wypłatę polskim rodzinom świadczeń wychowawczych z programu „Rodzina 500 plus” jak najszybciej przed świętami.

Wypłata świadczenia 500+ jeszcze przed Bożym Narodzeniem pozwoli wielu rodzinom przygotować się do świąt, tak aby mogły być one przeżyte godnie i bez zbędnych trosk. Wielość wydatków przed świętami powoduje, że wypłata świadczenia wychowawczego jest obecnie bardzo wyczekiwana przez wiele polskich rodzin. Każdy z nas przecież pragnie, aby święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe, pełne serdeczności, życzliwości i wielkiej radości.

Apelując do gmin o jak najszybszą wypłatę świadczenia wychowawczego, pragnę jednocześnie podziękować im za sprawnie przebiegającą dotychczas realizację zadania, polegającego na obsłudze programu „Rodzina 500 plus”. Jednocześnie życzę Władzom gmin i Pracownikom podległych im jednostek, aby święta Bożego Narodzenia upłynęły
w atmosferze miłości, oddania i jedności. Niech będzie to czas pielęgnowania relacji rodzinnych i wartości godnych największego uznania. Życzę Państwu zdrowych, radosnych, pogodnych i rodzinnych świąt oraz błogosławieństwa Bożego nie tylko w te świąteczne dni, ale i na co dzień.

 

Z wyrazami szacunku

   Elżbieta Rafalska


Galeria


  • Apel Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej  do gmin o wypłatę 500 przed świętami
  • Apel Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej  do gmin o wypłatę 500 przed świętami
  • Apel Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej  do gmin o wypłatę 500 przed świętami

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 533
data aktualizacji: 2017-12-14 13:44:43
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone