do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Bezpieczniej i wygodniej z Niemysłowic do Szybowic. Wyremontowano drogę powiatowąDzięki pieniądzom z Ministerstwa Infrastruktury udało się wyremontować drogę w powiecie Prudnickim.

 
Dwukilometrowy odcinek drogi powiatowej połączył na nowo Szybowice i Niemysłowice. W ramach prac remontowych zbudowano także chodnik. Inwestycja kosztowała 2 mln złotych, z czego połowę, dzięki zabiegom poseł na Sejm RP Katarzyny Czochary i wsparciu wojewody opolskiego Adriana Czubaka, udało się pozyskać z Ministerstwa Infrastruktury. Pierwotnie remont tej drogi znalazł się na liście rezerwowej programu rządowego.
 
Pozostała część pieniędzy na pokrycie kosztu remontu pochodziła ze środków samorządowych: 800 tys. zł przekazało starostwo powiatowe w Prudniku, natomiast 200 tys. gmina Prudnik.
 
W zorganizowanej 5 września r. uroczystości oddania drogi udział wzięła wicewojewoda opolski Violetta Porowska, poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara oraz samorządowcy z ziemi prudnickiej. Proboszcz miejscowej parafii dokonał aktu poświęcenia.
 
Mieszkańcy czekali kilkadziesiąt lat na remont trasy będącej drogą do szkoły dla dzieci. Dzięki przeprowadzonej inwestycji poprawiła się zarówno jakość podróży, jak i bezpieczeństwo.


Galeria


  • Bezpieczniej i wygodniej z Niemysłowic do Szybowic Wyremontowano drogę powiatową
  • Bezpieczniej i wygodniej z Niemysłowic do Szybowic Wyremontowano drogę powiatową
  • Bezpieczniej i wygodniej z Niemysłowic do Szybowic Wyremontowano drogę powiatową

autor: Żukowski Marcin, ilość wyświetleń: 366
data aktualizacji: 2017-09-07 09:27:12
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone