do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Centralny Port Komunikacyjny : Regionalne konsultacje strategiczne w województwie opolskim za nami22 listopada 2019 r. z udziałem Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka oraz przedstawicieli kierownictwa Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości OUW - a także przedstawicieli kierownictwa UMWO,  RDOŚ w Opolu i regionalnego oddziału PKP, odbyły się regionalne konsultacje strategiczne zorganizowane przez Centralny Port Komunikacyjny sp. z o. o.(CPK sp. z o. o. ), związane z planowaną budową innowacyjnego węzła transportowego  - Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

CPK będzie docelowo stanowić spójny intermodalny i nowoczesny węzeł integrujący w jednej lokalizacji transport lotniczy, kolejowy i drogowy w oparciu o obecną i w przyszłości zmodernizowaną infrastrukturę techniczną głównych  tras lądowego i powietrznego transportu krajowego.

Podczas spotkania - o statusie regionalnych konsultacji strategicznych (prowadzonych odrębnie we wszystkich województwach) przez CPK sp. z o. o. , omawiano wpływ planowanych przez spółkę inwestycji kolejowych, na realizację przewozów towarów i osób w województwie opolski do tras głównych w kierunku Warszawy, w oparciu o między innymi, istniejące linie kolejowe i  przy założeniu, iż w tym zakresie najbardziej wykorzystane będą trasy z Katowic i Częstochowy wiodące do Warszawy, jak i trasa  Wrocław – Warszawa.

Opole, w odniesieniu do powyższych założeń i stanu faktycznego infrastruktury kolejowej, stanowić będzie jeden z głównych węzłów kolejowych.

W województwie opolskim,  o stosunkowo dobrze rozwiniętej sieci połączeń lokalnych, planuje się zmodernizowanie linii kolejowej Nysa – Opole (nr 287) oraz linii nr 144 Opole – Fosowskie.

W odniesieniu do powyższych propozycji CPK sp. z o. o. , uczestnicy spotkania przedstawili swoje uwagi związane ze sprawami technicznymi oraz środowiskowymi, które powinny być uwzględnione na kolejnych etapach realizacji powyższych zamierzeń przez spółkę.


Galeria


  • Centralny Port Komunikacyjny  Regionalne konsultacje strategiczne w województwie opolskim za nami
  • Centralny Port Komunikacyjny  Regionalne konsultacje strategiczne w województwie opolskim za nami
  • Centralny Port Komunikacyjny  Regionalne konsultacje strategiczne w województwie opolskim za nami

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 606
data aktualizacji: 2019-11-27 12:30:30
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone