do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów funkcjonuje System Kolejkowy - zobacz więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w miasteczku ruchu drogowegoW sobotę w opolskim Miasteczku Ruchu Drogowego można było bezpłatnie oznakować swój rower, obejrzeć z bliska policyjny ambulans wypadkowy, wziąć udział w konkursach, a nawet sprawdzić swoje reakcje w gabinecie psychologicznym dla kierowców. Festyn rowerowy zorganizowano w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich z okazji 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Miasteczko Ruchu Drogowego na osiedlu Armii Krajowej to inwestycja zrealizowana wspólnie przez Wojewodę Opolskiego i Miasto Opole, jej koszt wyniósł 380 tys. zł. Miasteczko wyposażone zostało w zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, a nawet przejazd kolejowy. Są tam oczywiście  znaki drogowe oraz sygnalizacja świetlna, tak aby możliwie najwierniej odwzorować rzeczywiste warunki ruchu drogowego.

Opolskie Miasteczko jest częścią ogólnopolskiego projektu  ”Budujemy miasteczka ruchu drogowego”, dofinansowanego w 100 proc. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży szkolnej.


Galeria


  • Dni Otwarte Funduszy Europejskich w miasteczku ruchu drogowego
  • Dni Otwarte Funduszy Europejskich w miasteczku ruchu drogowego
  • Dni Otwarte Funduszy Europejskich w miasteczku ruchu drogowego

autor: Szopiński Jacek, ilość wyświetleń: 1475
data aktualizacji: 2014-05-10 21:14:37
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone