do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Dożynki wojewódzkie w Racławicach Śl.Kolorowy korowód dożynkowy przeszedł w niedzielę przez Racławice Śląskie. Wieś - laureat nagrody publiczności w konkursie na najlepszą wiejską stronę internetową „Sołectwa w sieci" - była gospodarzem wojewódzkich dożynek. W uroczystościach uczestniczyli wojewoda opolski Ryszard Wilczyński i wicewojewoda Antoni Jastrzembski.

Wojewoda odczytał list gratulacyjny jaki do mieszkańców skierowała wiceminister administracji i cyfryzacji. Racławice są laureatem nagrody publiczności w konkursie na najlepszą wiejską stronę internetową „Sołectwa w sieci". Nagrodą jest profesjonalny hot spot, wraz z rocznym Internetem oraz wsparciem technicznym który został Urządzenie uruchomione na budynku Domu Ludowego w Racławicach Śląskich. pozwoli mieszkańcom na bezpłatne korzystanie z internetu wewnątrz i wokół budynku.


Mieszkańcy Racławic z rozmachem podeszli do święta plonów w swojej wsi i przygotowali bogate dekoracje dożynkowe. Na podwórkach pojawiły się scenki rodzajowe z różnymi komentarzami do współczesnej, wiejskiej rzeczywistości. Były zwierzęta gospodarskie i maszyny rolnicze ze słomy, a także stare i nowe narzędzia. Artystycznym zwieńczeniem święta były występy kabaretu „Pod Wyrwigroszem" i koncert Stachurskiego.


Galeria


  • Dożynki wojewódzkie w Racławicach Śl
  • Dożynki wojewódzkie w Racławicach Śl
  • Dożynki wojewódzkie w Racławicach Śl

autor: Dziechciński Kamil, ilość wyświetleń: 3208
data aktualizacji: 2013-09-11 07:16:33
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone