do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Festiwal Polonijny tuż,tużJuż za cztery miesiące w Opolu odbędzie się I Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. O randze tej imprezy w muzycznej stolicy Polski z Haliną Nabrdalik, prezes Stowarzyszenia Wspólnoty Polska rozmawiał dziś wojewoda opolski Adrian Czubak.

Tuż po tegorocznej 54. Już edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w stolicy województwa odbędzie się po raz pierwszy Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Wydarzeniu temu towarzyszyć będą liczne warsztaty, podczas których będzie można m.in. wnikliwiej poznać narodową kulturę i tradycje.

Organizatorzy wydarzenia tłumaczą, że pomysł na festiwal zrodził się na jednym z zagranicznych wyjazdów. „Pomysł się zrodził od tego, że marką Opola jest Festiwal Piosenki Polskiej. Więc w którymś momencie – chyba gdzieś na wyjeździe, być może wśród działaczy Wspólnoty Polskiej – doszliśmy do wniosku, że tę markę należałoby rozpropagować również wśród Polonii na świecie. I ten pomysł, po pewnych konsultacjach i spotkaniach, został zaakceptowany” – czytamy na stronie Wiadomości znad Wilii (www.zw.It), na której ukazał się krótki wywiad z Teresą Karol, sekretarzem zarządu Wspólnoty Polskiej Oddział w Opolu.

O szczegółach tego niezwykłego na mapie wakacyjnych wydarzeń kulturalnych na Opolszczyźnie, rozmawiał dziś Adrian Czubak, wojewoda opolski z Haliną Nabrdalik – prezes Stowarzyszenia oraz dziennikarką Radia Opole, które jest współorganizatorem Festiwalu.

W festiwalu o charakterze konkursu, który odbędzie się już 15 lipca br., mogą wziąć udział osoby pochodzenia polskiego, uzdolnione wokalnie. Poza tym uczestniczyć mogą tylko osoby pełnoletnie. W ramach imprezy odbędą się ćwiczenia, które poprowadzą muzycy.

 


Galeria


  • Festiwal Polonijny tużtuż

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 375
data aktualizacji: 2017-03-14 16:33:35
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone