do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów będzie funkcjonował System Kolejkowy - zobacz więcej

Finał konkursuKarłowice w gminie Popielów to Najpiękniejsza Wieś Opolska roku 2013-tego. Laureatów zorganizowanego po raz 16. konkursu nagrodzono podczas uroczystej gali. "Piękna wieś opolska" to konkurs będący częścią programu Odnowy Wsi. W tegorocznej edycji w pięciu kategoriach: „Najpiękniejsza wieś", „Najlepszy start w odnowie wsi", „Wieś dziedzictwa kulturowego", „Najlepszy projekt odnowy wsi" oraz „Najpiękniejsza zagroda wiejska" - rywalizowało 36 miejscowości. W uroczystościach w Karłowicach uczestniczył wojewoda opolski Ryszard Wilczyński.

W kategorii „najpiękniejsza wieś" drugie miejsce przypadło Zębowicom, na trzecim ex aequo znalazły się Walce i Centawa. Rozmierka zwyciężyła w kategorii "Najlepszy start w odnowie wsi", a Jemielnica w nowej kategorii "Wieś dziedzictwa kulturowego", gdzie uczestników oceniali specjaliści z dziedziny ochrony zabytków, architektury czy zagospodarowania przestrzennego.

Najlepszymi projektami w odnowie wsi na Opolszczyźnie mogą pochwalić się Zagwidździe, Kadłub i Koperniki. Na pierwszej pozycji uplasowało się "Zabytkowe centrum kultury" mieszczące się w zabytkowej kuźni w Zagwiździu. Drugie miejsce zajął Kadłub za "Muzeum bez murów", a "Pierniki prosto z Kopernik" uplasowały się na trzeciej pozycji. Ostatnią kategorią, w której przyznano laury, jest "Najpiękniejsza zagroda wiejska". Tu wytypowano dwa równorzędne trzecie miejsca. Laureatami zostali gospodarze z Olszowej oraz Pietni.

fot. Jarosław Małkowski / AF BANKFOTO


Galeria


  • Finał konkursu
  • Finał konkursu
  • Finał konkursu

autor: Dziechciński Kamil, ilość wyświetleń: 1527
data aktualizacji: 2013-09-25 08:05:57
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone