do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

FIO 2019: Więcej mocy dla lokalnych społeczników z opolskiegoLokalne, oddolne inicjatywy organizowane przez społeczników to kwintesencja Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest wspieranie projektów zwiększających zaangażowanie społeczeństwa i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W tym roku w województwie opolskim dzięki FIO zostanie zrealizowanych pięć wyjątkowych projektów.

 

„Bliżej siebie- wspieranie aktywności dzieci i młodzieży w gminie Baborów” czy „Partnerstwo na rzecz rodzicielstwa zastępczego” w Kędzierzynie Koźlu – to przykłady projektów, które uzyskały dofinansowanie w edycji 2019 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Łączna suma dotacji w województwie opolskim to 859 614,00 zł. Środki przyznane z FIO pozwolą organizacjom na realizację wielu potrzebnych, ciekawych i często niestandardowych działań.

Instytucją zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności, który w tym roku zorganizował ten konkurs dotacyjny po raz drugi. Najnowsze edycje 2018 i 2019 FIO to zupełnie nowa odsłona Programu – dzięki zmianie strategicznych kryteriów oceny większe szanse na uzyskanie dotacji otrzymały organizacje małe, młode i z mniejszych miejscowości. Dodatkowo, uproszczone procedury składania wniosków ułatwiają nowicjuszom start w konkursie. W niedawno zakończonej edycji FIO 2019 ponad 200 organizacji z całego kraju otrzymało środki na realizację ciekawych i inspirujących projektów oraz na własny rozwój.

FIO to znany od wielu lat program, który potrzebował pewnego odświeżenia, a nawet przebudowy. Cieszę się, że udało się to zrealizować. Efekty FIO 2019 pokazują, że to działanie zakończyło się pełnym sukcesem – mówi prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z Programem FIO i z projektami, które na Opolszczyźnie realizują społecznicy. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy listę projektów z regionu, które uzyskały dofinansowanie w tym roku. Organizacje społeczne najlepiej znają potrzeby środowisk, w których działają, a realizowane przez nie projekty wspierają, rozwijają i integrują lokalne społeczności. Ich przedstawiciele z pewnością entuzjastycznie opowiedzą o swoim zaangażowaniu, motywacjach, a także przedstawią ciekawe projekty.

Listę zwycięskich projektów załączamy do tej informacji prasowej, a także zachęcamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi zasobami dotyczących FIO:

Zapraszamy również do kontaktu z nami – chętnie udzielimy dodatkowych informacji i odpowiemy na pytania dotyczące III sektora i programów realizowanych przez NIW-CRSO na rzecz organizacji pozarządowych.

 

Kontakt dla mediów:

Jan Zujewicz

Kierownik Biura Komunikacji i Promocji

+48 601 901 214  |  media(at)niw(.)gov(.)pl

O NIW

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to agencja wykonawcza odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Powstała w październiku 2017 r. z inicjatywy wicepremiera Piotra Glińskiego, przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. NIW-CRSO prowadzi działania na rzecz rozwoju postaw obywatelskich i patriotycznych. Jednym z flagowych programów jest Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – program dotacyjny na oddolne inicjatywy dla organizacji pozarządowych.


Galeria


  • FIO 2019 Więcej mocy dla lokalnych społeczników  z opolskiego


Pliki do pobrania
autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 566
data aktualizacji: 2019-04-24 14:36:24
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone