do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo,
Od 25 maja 2020r. Opolski Urząd Wojewódzki wznawia bezpośrednią obsługę klienta. Z uwagi na trwający na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, wywołany zakażeniami wirusem SARS – CoV-2, wprowadza się następujące zasady obsługi i zachowania interesantów na terenie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego:
  1. Przed wejściem do gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego należy obowiązkowo zdezynfekować ręce i poddać się badaniu temperatury.
  2. Na terenie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego obowiązuje bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa (obowiązek nie dotyczy osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa).
  3. W trakcie oczekiwania petenci zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą bezpiecznej odległości wynoszącej co najmniej 1,5 m.
  4. Każdy, kto chce załatwić sprawę w Urzędzie, zobowiązany jest do ujawnienia swoich danych osobowych poprzez okazanie dokumentu tożsamości oraz wpisaniu do księgi ewidencji wejść do budynku.

Announcement

Dear Sir or Madam,
From May 25, 2020 Opole Voivodship Office is resuming direct customer service. Due to the ongoing epidemic in the territory of the Republic of Poland caused by SARS virus infection – CoV-2, the following principles of customer service and behavior are introduced in the building of the Opole Voivodship Office:
  1. Before entering the building of the Opole Voivodship Office, it is mandatory to disinfect your hands and undergo a temperature test.
  2. There is an absolute obligation to cover the mouth and nose on the premises of the Opole Voivodship Office (the obligation does not apply to persons who cannot cover their mouth and nose for health reasons).
  3. While waiting, petitioners are required to maintain a safe distance of at least 1.5 m between them.
  4. Everyone who wants to settle the matter in the Office is obliged to disclose their personal data by presenting an identity document and register in the book of records to enter the building.


FIO 2019: Więcej mocy dla lokalnych społeczników z opolskiegoLokalne, oddolne inicjatywy organizowane przez społeczników to kwintesencja Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest wspieranie projektów zwiększających zaangażowanie społeczeństwa i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W tym roku w województwie opolskim dzięki FIO zostanie zrealizowanych pięć wyjątkowych projektów.

 

„Bliżej siebie- wspieranie aktywności dzieci i młodzieży w gminie Baborów” czy „Partnerstwo na rzecz rodzicielstwa zastępczego” w Kędzierzynie Koźlu – to przykłady projektów, które uzyskały dofinansowanie w edycji 2019 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Łączna suma dotacji w województwie opolskim to 859 614,00 zł. Środki przyznane z FIO pozwolą organizacjom na realizację wielu potrzebnych, ciekawych i często niestandardowych działań.

Instytucją zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności, który w tym roku zorganizował ten konkurs dotacyjny po raz drugi. Najnowsze edycje 2018 i 2019 FIO to zupełnie nowa odsłona Programu – dzięki zmianie strategicznych kryteriów oceny większe szanse na uzyskanie dotacji otrzymały organizacje małe, młode i z mniejszych miejscowości. Dodatkowo, uproszczone procedury składania wniosków ułatwiają nowicjuszom start w konkursie. W niedawno zakończonej edycji FIO 2019 ponad 200 organizacji z całego kraju otrzymało środki na realizację ciekawych i inspirujących projektów oraz na własny rozwój.

FIO to znany od wielu lat program, który potrzebował pewnego odświeżenia, a nawet przebudowy. Cieszę się, że udało się to zrealizować. Efekty FIO 2019 pokazują, że to działanie zakończyło się pełnym sukcesem – mówi prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z Programem FIO i z projektami, które na Opolszczyźnie realizują społecznicy. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy listę projektów z regionu, które uzyskały dofinansowanie w tym roku. Organizacje społeczne najlepiej znają potrzeby środowisk, w których działają, a realizowane przez nie projekty wspierają, rozwijają i integrują lokalne społeczności. Ich przedstawiciele z pewnością entuzjastycznie opowiedzą o swoim zaangażowaniu, motywacjach, a także przedstawią ciekawe projekty.

Listę zwycięskich projektów załączamy do tej informacji prasowej, a także zachęcamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi zasobami dotyczących FIO:

Zapraszamy również do kontaktu z nami – chętnie udzielimy dodatkowych informacji i odpowiemy na pytania dotyczące III sektora i programów realizowanych przez NIW-CRSO na rzecz organizacji pozarządowych.

 

Kontakt dla mediów:

Jan Zujewicz

Kierownik Biura Komunikacji i Promocji

+48 601 901 214  |  media(at)niw(.)gov(.)pl

O NIW

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to agencja wykonawcza odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Powstała w październiku 2017 r. z inicjatywy wicepremiera Piotra Glińskiego, przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. NIW-CRSO prowadzi działania na rzecz rozwoju postaw obywatelskich i patriotycznych. Jednym z flagowych programów jest Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – program dotacyjny na oddolne inicjatywy dla organizacji pozarządowych.


Galeria


  • FIO 2019 Więcej mocy dla lokalnych społeczników  z opolskiego


Pliki do pobrania
autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 890
data aktualizacji: 2019-04-24 14:36:24
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone