do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

GaszynChallenge: Wyzwanie przyjęte. Wspieramy chore dzieciWojewoda opolski Adrian Czubak wraz z pracownikami Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, wziął udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej na rzecz chorych dzieci na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Swoje wsparcie kieruje do 11- miesięcznej dziewczynki o imieniu Mia, ma szanse na leczenie genowe w USA. Potrzeba 10 mln złotych.

#GaszynChallenge czyli 10 pompek i 10 przysiadów oraz, obowiązkowo, wpłata na rzecz chorych dzieci na SMA. Leczenie to jest również dostępne w USA.

Mia to jedna z wielu dzieci cierpiąca na tę chorobę. Do zbiórki potrzebnych pieniędzy, umożliwiające rozpoczęcie leczenia, brakuje jeszcze wiele, jednakże nie brakuje osób które chcą pomóc. W trosce o życie i zdrowie dziecka, wojewoda opolski Adrian Czubak wraz z pracownikami Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, włączyli się dziś do akcji #GaszynChallenge. – Dorzucamy swoją cegiełkę do zbiórki dla dziewczynki i zachęcamy do pomocy pozostałym, chorym dzieciom! – komentuje wojewoda, który podkreśla jednocześnie, że pracownicy OUW sami zgłosili chęć pomocy dziecku.

Dziewczynce można pomóc dołączając do zbiórki pieniędzy, prowadzonej przez portal Się Pomaga https://www.siepomaga.pl/mia-sma

Do akcji #GaszynChallenge wojewoda opolski zaprosił wszystkie samorządy Opolszczyzny z marszałkiem województwa opolskiego Panem Andrzejem Bułą na czele.

Wideo z podjętego przez wojewodę opolskiego Adriana Czubaka oraz pracowników OUW wyzwania #GaszynChallenge jest dostepne pod adresem: https://youtu.be/q6hrRE10OQ0


Galeria


  • GaszynChallenge Wyzwanie przyjęte Wspieramy chore dzieci

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 807
data aktualizacji: 2020-06-19 15:07:26
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone