do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

GDDKiA ogłasza przetarg na budowę obwodnic!Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Opole ogłosiła przetarg na budowę obwodnicy Niemodlina oraz Myśliny. Wykonawcę robót poznamy już w grudniu.

Przypomnijmy, że już w lipcu br. informowaliśmy o sporym sukcesie wojewody opolskiego Adriana Czubaka oraz poseł na Sejm RP Katarzyny Czochary, dzięki którym rząd wyraził zgodę na budowę aż pięciu nowych obwodnic na Opolszczyźnie, przekazując tym samym wojewóztwu niemal 1,5 miliarda złotych. 

Latem br. Rada Ministrów przyjęła przedłożoną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 20 czerwca 2017 r. limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł, co przełożyło się na realizację budowy ww. dróg w naszym regionie.

7 listopada Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę obwodnicy miejscowości Myślina, która pobiegnie w ciągu drogi krajowej nr 46. Trasa będzie liczyła ponad 3 km.Docelowo obwodnica stanowić będzie kontynuację wybudowanej obwodnicy Dobrodzienia i całościowo będzie pełnić rolę obwodnicy miast: Myślina i Dobrodzień, tworząc łącznie funkcjonalny i bezpieczny odcinek o długości 9,6 km.

W ramach zadania zrealizowane zostaną w szczególności: droga krajowa nr 46 (nowy przebieg) o długości 3 150 m o nawierzchni bitumicznej, drogi dojazdowe, chodniki drogowe, zatoki autobusowe, wiadukty drogowe, przejazd gospodarczy, przepusty drogowe, a także przebudowa istniejących sieci: wodociągowej, energetycznej, telekomunikacyjnej, urządzeń branżowych PKP; wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

GDDKiA w Opolu przewiduje otwarcie oferty 15 grudnia br. Wybrany wykonawca będzie miał 19 miesięcy na wykonanie zadania, licząc od daty przekazania placu budowy.

Wybudują w Niemodlinie 

Dziś (8 listopada) GDDKiA poinformowało o ogłoszeniu przetargu na budowę kolejnej obwodnicy Niemodlina, której realizacja, podobnie jak obwodnica Myśliny, została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

Inwestycja planowana jest do realizacji w latach 2018-2021 w systemie „Projektuj i Buduj”.

W ramach inwestycji powstaną również:  obiekty inżynierskie,  estakady, wiadukty oraz mosty. Powstanie zintegrowany przejazd gospodarczy z przejściem dla zwierząt oraz dwa węzły („Sosnówka” oraz „Niemodlin”).

Otwarcie oferty już 18 grudnia br., a wybrany wykonawca na realizację budowy będzie miał nie więcej niż 40 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

To kluczowa inwestycja w regionie. Jej realizacja wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa zarówno kierujących pojazdami, jak i mieszkańców Niemodlina oraz wsi Brzęczkowice i Sosnówka.

„Wyeliminowanie z ruchu miejskiego uciążliwych samochodów ciężkich przyczyni się do poprawy klimatu akustycznego oraz zmniejszenia wielkości emisji substancji szkodliwych do środowiska. Budowa nowego odcinka drogi z dala od terenów zabudowanych zapewni komfort ruchu tranzytowego i w znaczny sposób skróci czas podróżujących na kierunku Polska – Czechy oraz Opole – Kłodzko” – czytamy w komunikacie GDDKiA Opole. 


Galeria


  • GDDKiA ogłasza przetarg na budowę obwodnic
  • GDDKiA ogłasza przetarg na budowę obwodnic

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 716
data aktualizacji: 2017-11-08 20:08:01
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone