do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Inauguracja roku akademickiego na UOPrawie 15 tysięcy studentów – w tym 200 z zagranicy - rozpoczęło w środę rok akademicki na Uniwersytecie Opolskim. Wśród nich prawie jedna czwarta to  studenci pierwszych lat. W uroczystej inauguracji w auli Wydziału Teologicznego uczestniczył wojewoda opolski Ryszard Wilczyński.

 

Wykład inauguracyjny "Opolska WSP – krnąbrne i cudowne dziecko PRL-u”  wygłosił  prof. Wojciech Dindorf. Podczas uroczystości przyznano także tytuł honorowego profesora UO. Został nim Bolesław Gleichgewicht – profesor nauk matematycznych i pierwszy absolwent fizyki na Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, którego po wydarzeniach marcowych usunięto z uczelni. Podczas inauguracji władze uczelni podpisały list intencyjny z władzami samorządowymi regionu dotyczący działania w ramach Obywatelskiej Koalicji na rzecz programu Specjalnej Strefy Demograficznej.

 

Studia na UO rozpoczęło w roku akademickim 2013/2014 ponad 4 tys. żaków. Siedmiuset z nich to studenci zaoczni. Nowością w tym roku akademickim są elitarne polsko-niemiecko-francuskie studia Europa Master. Po czterech semestrach 24 studentów z Polski, Niemiec i Francji zdobędzie dyplomy trzech uczelni: Uniwersytetu Opolskiego, uczelni z Mainz w Niemczech oraz z Dijon we Francji.  Przygotowania do uruchomienia tego kierunku trwały 5 lat.

 

Na UO istnieje obecnie 8 wydziałów, 42 kierunki studiów i 118 specjalności. Na uczelni studiuje 14,5 tys. żaków. W ubiegłym roku studia na UO ukończyło 4 819 osób. Wśród rozpoczynających studia w tym roku są osoby głównie z Opolszczyzny, ale także np. z województw:  śląskiego, dolnośląskiego, lubelskiego i małopolskiego.


Galeria


  • Inauguracja roku akademickiego na UO
  • Inauguracja roku akademickiego na UO

autor: Szopiński Jacek, ilość wyświetleń: 1708
data aktualizacji: 2013-10-03 13:09:32
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone