do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Intensywne opady deszczu. Na Opolszczyźnie jest bezpiecznieAktualnie nie ma powodów do niepokoju, sytuacja jest na bieżąco monitorowana – wynika z raportu  Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Fala wzmożonych opadów, która przeszła w ostatnich dniach przez południe Polski, wywołała olbrzymie straty głównie w województwie śląskim, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Aktualnie rzeki na Opolszczyźnie kształtują się w strefie stanów wysokich, odnotowano jedno przekroczenie stanu ostrzegawczego na Opawie w Branicach – nie zagraża bezpieczeństwu.

O skutkach intensywnych opadów deszczu w regionie, rozmawiano dziś ze starostami powiatów w woj. opolskim oraz komendantami powiatowymi PSP . Podczas wideokonferencji, którą poprowadził dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego OUW wraz z komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, starostowie poinformowali, że na ich terenie sytuacja jest stabilna oraz poinformowali że są przygotowani na ewentualną intensyfikację opadów.

 

Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu poinformował, że  -w ciągu ostatniej doby, strażacy interweniowali 55 razy. – Były to jednak prace przy usuwaniu skutków intensywnych opadów. Mowa o 15 podtopieniach, największa ich liczba dotyczy powiatu namysłowskiego – zaznacza.

Jak wynika z prognoz otrzymywanych z IMGW PIB, już jutro na Opolszczyźnie nie powinno padać, a sytuacja hydrologiczna na głównych rzekach województwa nie powinna zagrażać bezpieczeństwu.

WCZK na bieżąco monitoruje stany opolskich rzek oraz sytuację opadową w Republice Czeskiej.  Od jutra od godz. 3:00 24.05.2019 obowiązywać będzie na Opolszczyźnie ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia o możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Ponadto, Wojewoda Opolski zaprosił samorządowców na kolejną wideokonferencję w najbliższy piątek, na której omawiana będzie aktualna sytuacja hydrologiczna w regionie.

 


Galeria


  • Intensywne opady deszczu Na Opolszczyźnie jest bezpiecznie
  • Intensywne opady deszczu Na Opolszczyźnie jest bezpiecznie
  • Intensywne opady deszczu Na Opolszczyźnie jest bezpiecznie

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 690
data aktualizacji: 2019-05-23 15:34:25
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone