do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

IV posiedzenie zespołu ds. integracji cudzoziemcówW Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w Opolu odbyło się ostatnie posiedzenie powołanego przez Wojewodę Opolskiego Zespołu ds. integracji cudzoziemców. Podczas spotkania poruszano kwestię dot. uczciwości pracodawców, oferty integracyjnej uczelni wyższych zlokalizowanych w województwie opolskim, dyskutowano czy kadra urzędnicza jest przygotowana do obsługi cudzoziemców, a także analizowano dotychczas wypracowane wnioski z poprzednich pięciu posiedzeń.

Członkowie Zespołu zaznaczyli, iż kadra jest bardzo dobrze przygotowana merytorycznie, a także technicznie do obsługi narastającej liczby cudzoziemców m.in. dzięki realizowanym przez Wojewodę Opolskiego projektom: „Przyjazny urząd dla legalnej migracji” oraz „Razem dla integracji” współfinansowanym z Funduszu Azylu Migracji i Integracji. W trakcie prac omawiano rozwiązania jakie można zastosować, aby podnieść uczciwości pracodawców i jednocześnie zmniejszyć barierę biurokracji. Zbadano również oferty uczelni wyższych w województwie opolskim pod kątem dostępności i ułatwień dla nowych studentów cudzoziemskich. Podkreślano, że w zakresie rozwiązań systemowych dot. spraw cudzoziemskich,  województwo opolskie jest pionierem . Dodano, że Polska jest atrakcyjnym terenem dla osób szczególności ze wschodu. Mocno uwypuklono, iż wartości Polaków i ich podejście sprawia, że łatwiej jest nam do siebie przekonać osoby cudzoziemskie tak, aby zostały tutaj i tutaj zakładały rodziny, pracowały oraz wiązały swoją przyszłość właśnie z naszym krajem .

Powołanie Zespołu zdecydowanie poprawiło kontakt instytucji publicznych odpowiedzialnych za obsługę wszystkich spraw związanych z cudzoziemcami. Co więcej, wypracowane wnioski stanowią bardzo dobry punkt odniesienia do dalszych prac w kolejnych edycjach spotkań sieciujących.

W ramach tych prac zostanie utworzony raport, który przedstawi ogół wypracowanych kwestii i problemów na jakie napotkano w trakcie prac Zespołu.

 

https://www.opole.uw.gov.pl/pliki/logo_eu.jpg

Bezpieczna przystań

Projekt nr 6/8-2017/OG-FAMI pn.: "Razem dla integracji"  współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.


Galeria


  • IV posiedzenie zespołu ds integracji cudzoziemców
  • IV posiedzenie zespołu ds integracji cudzoziemców
  • IV posiedzenie zespołu ds integracji cudzoziemców

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 782
data aktualizacji: 2019-06-11 11:18:06
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone