do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!

 

Do 20 lipca br. wszystkie gminy z województwa opolskiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów. Warunkiem udziału jest przygotowanie projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową www.jawinternecie.edu.pl, prowadzoną przez Fundację Legalna Kultura, jednego z operatorów w tym regionie.

 

- To niezwykle ważne, aby lokalne społeczności mogły korzystać w pełni z dobrodziejstw internetu – mówi minister cyfryzacji, Marek Zagórski - Projekt „Ja w internecie” umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy szkoleń otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w sieci, komunikacji online, obsługi oprogramowania, czy korzystania z e-usług.

 

Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

 

- Czasu na zgłoszenie jest coraz mniej, ale naprawdę warto. Gminy mogą dać swoim mieszkańcom wspaniały prezent: darmowe szkolenia, blisko miejsca zamieszkania, umiejętności użyteczne w życiu codziennym oraz sprzęt, który po projekcie będzie mógł zasilić infrastrukturę szkół - podkreśla Wojciech Szajnar, zastępca dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

 

Otrzymanie grantu nie wymaga wkładu własnego i można z niego pokryć wszystkie koszty realizacji szkoleń, w tym zakup brakującego sprzętu komputerowego.

 

- Zapraszam samorządowców do kontaktu z nami - mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. - Pomożemy w złożeniu wniosku i promocji szkoleń. Dla mieszkańców to wielka szansa na rozwój, poprawienie jakości życia i ich bezpieczeństwa w globalnej rzeczywistości.

 

Samorządy z województwa opolskiego które nie zdążą z wypełnieniem wniosku do 20 lipca, będą mogły wziąć udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie- Instytut Pracy i Edukacji, który planuje uruchomić nabór pod koniec wakacji.

 

Więcej informacji o trwających naborach: https://cppc.gov.pl/konkursy-grantowe-3-1/


Galeria


  • Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 769
data aktualizacji: 2018-07-02 09:09:05
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone