do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!Wszystkie gminy z województw śląskiego i opolskiego mogą otrzymać pieniądze na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów.

Wielu Polaków, w tym osoby starsze, niepełnosprawni, czy mieszkańcy małych miejscowości, nie radzi sobie z nowymi technologiami – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji. - We współczesnym świecie bez umiejętności informatycznych nie możemy w pełni korzystać z dostępu do informacji, wiedzy i kultury. Naszym celem jest likwidacja tych dysproporcji. Chcemy, żeby wszyscy obywatele mieli dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i swobodnie z nich korzystali. Szkolenia, które za darmo mogą przeprowadzić gminy są szansą na zdobycie tak potrzebnych umiejętności i wejście pewnym krokiem do ery cyfrowej.

Warunkiem udziału jest przygotowanie przez gminę projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku do 20 sierpnia 2018 r. za pośrednictwem systemu Witkac.

- Naprawdę warto wziąć udział w tym projekcie. Gminy mogą dać swoim mieszkańcom wspaniały prezent: darmowe szkolenia, blisko miejsca zamieszkania, umiejętności użyteczne w życiu codziennym oraz sprzęt, który po projekcie będzie mógł zasilić infrastrukturę szkół - podkreśla Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Projekt umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w internecie, komunikacji online, obsługi oprogramowania, korzystania z e-usług. Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

Nabory dla województw śląskiego i opolskiego organizuje Instytut Pracy i Edukacji, który jest operatorem projektu w tych województwach.

- Zapraszamy wszystkie zainteresowane gminy do składania wniosków! To już drugi nabór. Pierwszy, który trwał od 2 kwietnia do 18 maja.  zakończył się wielkim sukcesem. Wsparliśmy ponad 40 gmin i organizacji z województw śląskiego i opolskiego. Kompetencje cyfrowe są coraz bardziej istotne dla mieszkańców i samorządów, dlatego zachęcamy gminy do udziału w II naborze programu. Zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem poczty e-mail (kontakt(at)obywatel-it(.)com) oraz czynnej w dni powszednie w godz. 10:00-16:00 infolinii: 579 650 968 - odpowiemy na pytania i pomożemy w przygotowaniu wniosku - powiedział Piotr Czarnojańczyk, koordynator projektu w Instytucie Pracy i Edukacji.

Więcej informacji o projekcie w województwach śląskim i opolskim

Więcej informacji o trwających naborach w innych województwach


Galeria


  • Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 397
data aktualizacji: 2018-07-30 08:07:01
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone