do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo,
Od 25 maja 2020r. Opolski Urząd Wojewódzki wznawia bezpośrednią obsługę klienta. Z uwagi na trwający na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, wywołany zakażeniami wirusem SARS – CoV-2, wprowadza się następujące zasady obsługi i zachowania interesantów na terenie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego:
 1. Przed wejściem do gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego należy obowiązkowo zdezynfekować ręce i poddać się badaniu temperatury.
 2. Na terenie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego obowiązuje bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa (obowiązek nie dotyczy osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa).
 3. W trakcie oczekiwania petenci zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą bezpiecznej odległości wynoszącej co najmniej 1,5 m.
 4. Każdy, kto chce załatwić sprawę w Urzędzie, zobowiązany jest do ujawnienia swoich danych osobowych poprzez okazanie dokumentu tożsamości oraz wpisaniu do księgi ewidencji wejść do budynku.

Announcement

Dear Sir or Madam,
From May 25, 2020 Opole Voivodship Office is resuming direct customer service. Due to the ongoing epidemic in the territory of the Republic of Poland caused by SARS virus infection – CoV-2, the following principles of customer service and behavior are introduced in the building of the Opole Voivodship Office:
 1. Before entering the building of the Opole Voivodship Office, it is mandatory to disinfect your hands and undergo a temperature test.
 2. There is an absolute obligation to cover the mouth and nose on the premises of the Opole Voivodship Office (the obligation does not apply to persons who cannot cover their mouth and nose for health reasons).
 3. While waiting, petitioners are required to maintain a safe distance of at least 1.5 m between them.
 4. Everyone who wants to settle the matter in the Office is obliged to disclose their personal data by presenting an identity document and register in the book of records to enter the building.


Kluczbork: Program 500 plus broni się sam- Ten program jest rewolucyjny - wspiera wszystkie rodziny, w tym opolskie i kluczborskie – mówiła dziś w Kluczborku wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która do gminy zawitała opolskim busem Rodzina 500 plus.

Przypomnijmy, że od 1 lipca rodzice mogą wnioskować o 500 złotych miesięcznego wsparcia na pierwsze dziecko, bez względu na kryteria dochodowe. To jedna ze zmian w funkcjonowaniu rządowego programu, który – od początku istnienia nieprzerwanie, cieszy się sporym uznaniem wśród obywateli. – Zmiany te w znaczy sposób uproszczą proces ubiegania się o świadczenie wychowawcze – komentowała wicewojewoda Violetta Porowska, która osobiście wyjaśniała zainteresowanym programem, w jakiej formie i kiedy złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze.

Według danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityk Społecznej, jeszcze w miniony poniedziałek do godz.14.00 drogą elektroniczną złożono 4,5 tys. wniosków do programu Rodzina 500 plus oraz blisko 3 tysiące na wyprawkę szkolną Dobry Start. W skali całego kraju było to aż 100 tys. wniosków.

Wicewojewoda Porowska, która spotkała się dziś z mieszkańcami Kluczborka, podkreśla, że „pięćsetka” broni się sama a rezultaty drożenia tego programu są mocno zauważalne. – To przede wszystkim odmiana życia rodzin. Te stały się zamożniejsze i w końcu pojawiły się perspektywy rozwoju. Rodzina 500 plus uznawany jest za jednej z najlepszych sposobów wspierania rodzin we wszystkich grupach społeczno-demograficznych – podkreśla Porowska.

Choć program jest rozpoznawalny, zmiany w jego funkcjonowaniu nierzadko nastręczają rodzicom i opiekunom maluchów sporo pytań. Dzięki spotkaniom w terenie, wszelkie wątpliwości są rozwiewane. Opolski bus 500 plus zawita we wszystkich powiatach województwa i – podobnie jak przy okazji spotkań w ramach Nowej Piątki, nie ominie wielu mniejszych miejscowości. 3 lipca dotarł również do Byczyny oraz do Wołczyna.
-
Chcemy pokazać, że dotrzemy wszędzie i do każdego, bo wszyscy Polacy muszą cieszyć się tym programem – deklaruje wicewojewoda opolski.

W ramach spotkań w terenie, mieszkańcom udostępniane są broszury informacyjne także na temat możliwości składania wniosków do innego, rządowego programu Dobry Start. Ponadto, osobom młodym wyjaśniana jest propozycja „Bez Pit dla młodych”, gdyż ulga ta zacznie obowiązywać już od 1 sierpnia br. Dodatkowo, w punkcie informacji można dopytać o szczegóły związane z możliwością założenia Internetowego Konta Pacjenta.
 

 

 

 


Galeria


 • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
 • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
 • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
 • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
 • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
 • Kluczbork Program 500 plus broni się sam

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 778
data aktualizacji: 2019-07-03 14:57:31
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone