do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Kluczbork: Program 500 plus broni się sam- Ten program jest rewolucyjny - wspiera wszystkie rodziny, w tym opolskie i kluczborskie – mówiła dziś w Kluczborku wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która do gminy zawitała opolskim busem Rodzina 500 plus.

Przypomnijmy, że od 1 lipca rodzice mogą wnioskować o 500 złotych miesięcznego wsparcia na pierwsze dziecko, bez względu na kryteria dochodowe. To jedna ze zmian w funkcjonowaniu rządowego programu, który – od początku istnienia nieprzerwanie, cieszy się sporym uznaniem wśród obywateli. – Zmiany te w znaczy sposób uproszczą proces ubiegania się o świadczenie wychowawcze – komentowała wicewojewoda Violetta Porowska, która osobiście wyjaśniała zainteresowanym programem, w jakiej formie i kiedy złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze.

Według danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityk Społecznej, jeszcze w miniony poniedziałek do godz.14.00 drogą elektroniczną złożono 4,5 tys. wniosków do programu Rodzina 500 plus oraz blisko 3 tysiące na wyprawkę szkolną Dobry Start. W skali całego kraju było to aż 100 tys. wniosków.

Wicewojewoda Porowska, która spotkała się dziś z mieszkańcami Kluczborka, podkreśla, że „pięćsetka” broni się sama a rezultaty drożenia tego programu są mocno zauważalne. – To przede wszystkim odmiana życia rodzin. Te stały się zamożniejsze i w końcu pojawiły się perspektywy rozwoju. Rodzina 500 plus uznawany jest za jednej z najlepszych sposobów wspierania rodzin we wszystkich grupach społeczno-demograficznych – podkreśla Porowska.

Choć program jest rozpoznawalny, zmiany w jego funkcjonowaniu nierzadko nastręczają rodzicom i opiekunom maluchów sporo pytań. Dzięki spotkaniom w terenie, wszelkie wątpliwości są rozwiewane. Opolski bus 500 plus zawita we wszystkich powiatach województwa i – podobnie jak przy okazji spotkań w ramach Nowej Piątki, nie ominie wielu mniejszych miejscowości. 3 lipca dotarł również do Byczyny oraz do Wołczyna.
-
Chcemy pokazać, że dotrzemy wszędzie i do każdego, bo wszyscy Polacy muszą cieszyć się tym programem – deklaruje wicewojewoda opolski.

W ramach spotkań w terenie, mieszkańcom udostępniane są broszury informacyjne także na temat możliwości składania wniosków do innego, rządowego programu Dobry Start. Ponadto, osobom młodym wyjaśniana jest propozycja „Bez Pit dla młodych”, gdyż ulga ta zacznie obowiązywać już od 1 sierpnia br. Dodatkowo, w punkcie informacji można dopytać o szczegóły związane z możliwością założenia Internetowego Konta Pacjenta.
 

 

 

 


Galeria


  • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
  • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
  • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
  • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
  • Kluczbork Program 500 plus broni się sam
  • Kluczbork Program 500 plus broni się sam

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 546
data aktualizacji: 2019-07-03 14:57:31
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone