do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Komenda Wojewódzka PSP bedzie korzystać z systemu Elektronicznego Zarządzania DokumentacjąWojewoda opolski Ryszard Wilczyński i opolski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Karol Stępień podpisali w piątek porozumienie w sprawie przekazania Komendzie Wojewódzkiej PSP systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją (EZD). Opolska komenda to druga w Polsce wojewódzka jednostka PSP, która będzie korzystać z EZD.

Na mocy porozumienia KW PSP będzie mogła wykorzystywać EZD do wykonywania czynności kancelaryjnych oraz dokumentowania przebiegu załatwiania i rozstrzygania spraw w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu oraz do elektronicznej komunikacji pomiędzy organami administracji publicznej. OUW udostępni KW PSP tzw. pakiet startowy EZD składający się z procedur (w tym technicznych) oraz dokumentacji wdrożeniowej EZD. Urząd zobowiązał się też do bieżącego udzielania merytorycznej i technicznej pomocy, niezbędnej do zapewnienia prawidłowego przebiegu wdrożenia i korzystania z systemu.

EZD to jednolite, dostosowane do potrzeb administracji publicznej, a przede wszystkim sprawdzone w praktycznym działaniu narzędzie do zarządzania dokumentami elektronicznymi. System funkcjonuje już m.in. w 11 urzędach wojewódzkich, kancelarii premiera, kilku ministerstwach, na uniwersytetach i w Narodowym Banku Polskim.


Galeria


  • Komenda Wojewódzka PSP bedzie korzystać z systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją
  • Komenda Wojewódzka PSP bedzie korzystać z systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją
  • Komenda Wojewódzka PSP bedzie korzystać z systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją

autor: Dziechciński Kamil, ilość wyświetleń: 1815
data aktualizacji: 2013-09-09 10:16:36
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone