do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów funkcjonuje System Kolejkowy - zobacz więcej

Konferencja pl. IDKonferencja pl. ID to jedno z 16 spotkań organizowanych w województwach przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych – Rafała Magrysia. Z urzędnikami na Opolszczyźnie spotkali się przedstawiciele MSW oraz Centralnego Ośrodka Informatyki. Konferencję otworzył wojewoda opolski Ryszard Wilczyński.

Program pl.ID to kontynuacja wieloletnich działań, których celem jest modernizacja systemów informatycznych, w których prowadzone były rejestry PESEL oraz dowodów osobistych. Podstawowy zakres programu obejmuje integrację i przebudowę rejestrów publicznych w Polsce (budowa Systemu Rejestrów Państwowych – SRP), w tym referencyjnego zasobu danych osób fizycznych znajdującego się w systemie PESEL i ściśle z nim związanych systemach informacyjnych.

Główne cele programu pl.ID to usprawnienie obsługi obywatela i przedsiębiorcy, dzięki przebudowie, standaryzacji i integracji procesów zachodzących wewnątrz administracji. W rezultacie zwiększy się dostępność usług elektronicznych oraz zakres informacji gromadzonych w administracji publicznej dla obywateli.

Przedstawiciele samorządu terytorialnego - przyszli użytkownicy Systemu Rejestrów Państwowych - mogli dowiedzieć się, jak zmienią się ich urzędy po wdrożeniu programu pl.ID oraz zadawać pytania dotyczące rejestrów.

 


Galeria


  • Konferencja pl ID
  • Konferencja pl ID
  • Konferencja pl ID

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1578
data aktualizacji: 2014-05-07 11:56:41
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone