do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Konkurs ofert pn. „Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2020”Uprzejmie informujemy, że Minister Spraw Zagranicznych ogłosił otwarty konkurs ofert pn. Forum Polsko-Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2020”.

Celem konkursu jest rozwój szeroko rozumianej współpracy w ramach polsko-czeskiego sąsiedztwa, wspólne osiągnięcia, wzajemne inspiracje, razem podejmowane wyzwania. Tegoroczna edycja konkursu jest szczególna, gdyż charakterystycznym motywem przewodnim, towarzyszącym zagadnieniom ujętym w ramy konkursu, są wyzwania związane z panującą w Europie i na świecie pandemią COVID-19, jak również zbliżająca się prezydencja Polski w Grupie Wyszehradzkiej oraz przyszłoroczny jubileusz w 30-lecia tego formatu.

 

Zgłaszane w ramach tegorocznej edycji konkursu projekty, powinny odnosić się do następujących aspektów:

a) dziedzictwo buduje przyszłość – wkład obu narodów w rozwój kultury i tożsamości europejskiej – doświadczenia Polski i Czech w kontekście aktualnych wyzwań międzynarodowych oraz w nawiązaniu do 30. rocznicy powstania Grupy Wyszehradzkiej (luty 2021).

b) polsko-czeska współpraca młodzieży w obliczu bieżących wyzwań (np. związanych ze światową pandemią COVID-19) – budowanie trwałych partnerstw i modelowych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy i edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

c) lokalne rozwiązania na globalne problemy i kryzysy: nowoczesne technologie, odnawialne źródła energii oraz ochrona środowiska w Polsce i Czechach.

d) wzmocnienie współpracy instytucji samorządowych i pozarządowych w zakresie zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej pod kątem analizy polskich i czeskich doświadczeń, m.in. w walce z pandemią COVID-19.

e) wyzwania polsko-czeskiej współpracy transgranicznej w czasie i po epidemii COVID-19 – analiza doświadczeń i osiągnięć oraz promocja dobrych praktyk.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad organizacji ww. konkursu, dostępne są na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/konkurs-forum-polsko--czeskie-na-rzecz-zblizenia-spoleczenstw-poglebionej-wspolpracy-i-dobrego-sasiedztwa-2020

Jednocześnie wskazujemy, że regulamin konkursu, formularz oferty i kosztorysu, wytyczne dla oferentów, istotne postanowienia umowy, oświadczenie dla oferentów, dostępne są w formie elektronicznej na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w dziale „Konkursy Ministra”.

Termin nadsyłania ofert w ramach konkursu upływa w dniu 5 czerwca 2020 r.

Serdecznie zachęcamy do udziału w ww. konkursie.
autor: Sperczyńska Justyna, ilość wyświetleń: 103
data aktualizacji: 2020-06-04 10:40:03Najnowsze z tej kategorii

(zobacz więcej)

Informacje

(przydatne linki)

Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone