do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Konwent wojewodów w RynieWojewodowie z całej Polski spotkali się w Rynie w woj. warmińsko-mazurskim, żeby rozmawiać o istotnych dla własnych regionów zadaniach administracyjnych i samorządowych oraz wymienić się ciekawymi pomysłami i doświadczeniami. Opolszczyznę reprezentował wicewojewoda Antoni Jastrzembski.

 

W drugim dniu konwentu uczestniczył minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, który zwrócił uwagę na potrzebę dzielenia się doświadczeniami oraz na umiejętne wyciąganie z nich konkretnych wniosków. Podsumował również proces cyfryzacji i zapowiedział wykorzystanie telewizji do powiadamiania kryzysowego. Dzięki temu, komunikaty o zagrożeniach będą mogły być nadawane na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Ważne informacje pojawią się także w przypadku, gdy odbiornik będzie wyłaczony.

 

Podczas konwenty dyskutowano również na temat Systemu Powiadamiania Ratunkowego, który według zapewnień ministra, ma być jeszcze bardziej nowoczesny. Nie zabrakło omówienia kwestii finansowania zadań zleconych, spraw związanych z tzw. "ustawą śmieciową" i planowanego powołania miejskich komisji wspólnych, mających składać się z wojewodów i przedstawicieli władz samorządowych.


Galeria


  • Konwent wojewodów w Rynie
  • Konwent wojewodów w Rynie
  • Konwent wojewodów w Rynie

autor: Dziechciński Kamil, ilość wyświetleń: 1490
data aktualizacji: 2013-06-04 11:46:13
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone