do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo,
Od 25 maja 2020r. Opolski Urząd Wojewódzki wznawia bezpośrednią obsługę klienta. Z uwagi na trwający na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, wywołany zakażeniami wirusem SARS – CoV-2, wprowadza się następujące zasady obsługi i zachowania interesantów na terenie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego:
  1. Przed wejściem do gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego należy obowiązkowo zdezynfekować ręce i poddać się badaniu temperatury.
  2. Na terenie gmachu Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego obowiązuje bezwzględny obowiązek zakrywania ust i nosa (obowiązek nie dotyczy osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa).
  3. W trakcie oczekiwania petenci zobowiązani są do zachowania pomiędzy sobą bezpiecznej odległości wynoszącej co najmniej 1,5 m.
  4. Każdy, kto chce załatwić sprawę w Urzędzie, zobowiązany jest do ujawnienia swoich danych osobowych poprzez okazanie dokumentu tożsamości oraz wpisaniu do księgi ewidencji wejść do budynku.

Announcement

Dear Sir or Madam,
From May 25, 2020 Opole Voivodship Office is resuming direct customer service. Due to the ongoing epidemic in the territory of the Republic of Poland caused by SARS virus infection – CoV-2, the following principles of customer service and behavior are introduced in the building of the Opole Voivodship Office:
  1. Before entering the building of the Opole Voivodship Office, it is mandatory to disinfect your hands and undergo a temperature test.
  2. There is an absolute obligation to cover the mouth and nose on the premises of the Opole Voivodship Office (the obligation does not apply to persons who cannot cover their mouth and nose for health reasons).
  3. While waiting, petitioners are required to maintain a safe distance of at least 1.5 m between them.
  4. Everyone who wants to settle the matter in the Office is obliged to disclose their personal data by presenting an identity document and register in the book of records to enter the building.


Koronawirus: ruszyły punkty pobrań w regionieJuż dziś pierwsze osoby przebywające w 12 dniu kwarantanny, pojawiły się w jednym z 4 punktów pobrań, które zlokalizowane są na terenie Opolszczyzny, aby wykonać badanie na obecność koronawirusa.

Do osoby przebywającej na kwarantannie w 11 dniu trafia sms, którego treść wskazuje, że w 12 dniu kwarantanny można wykonać bezpłatny test na koronawirusa. Sms wskazuje również, gdzie znajdują się adresy punktów pobrań.

Badanie można wykonać pod warunkiem, że osoba przebywająca na kwarantannie posiada własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.

Punkty pobrań zlokalizowane są w:

- Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie – Koźlu,

- 116 Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Opolu,

- Brzeskim Centrum Medycznym,

- Krapkowickim Centrum Zdrowia.

Za wszystkie wykonane na Opolszczyźnie testy zapłaci Opolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Punkty pobrań otrzymają również zapłatę za gotowość do wykonywania badań.

Po wykonaniu badania wynik będzie widoczny w Internetowym Koncie Pacjenta. O wyniku badania poinformuje również laboratorium.

Adresy punktów pobrań wraz nr telefonów i  godzinami pracy dostępne są na pacjent.gov.pl, pod nr bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta 800-190-590, a także na stronie internetowej Opolskiego Oddziału NFZ.

Świadczeniodawca

Adres

Nr telefonu

Godziny

116 Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Opolu

Opole, ul. Wróblewskiego 46

261 625 507

7.00-9.00

Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu

Brzeg, ul. Mossora 1

511-921-468

8.00-10.00

Krapkowickie Centrum Zdrowia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Krapkowice Os. XXX-lecia  21

77 44 67 254

12.30-14.30

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie - Koźlu

Kędzierzyn - Koźle, ul. 24 Kwietnia 7

77 40 62 617

11.00-13.00

 

Badania przeprowadzane w punkcie pobrań są wygodne, szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne zarówno dla osób z kwarantanny  jak i personelu medycznego przeprowadzającego badanie. Osoba kończąca kwarantannę będzie miała pewność, że jest zdrowa – mówi Robert Bryk Dyrektor OOW NFZ

Obsługa pacjenta wraz z pobraniem wymazu trwa od 6 do 10 minut. Wszystko odbywa się bardzo płynnie. Pobranie wymazu odbywa się bez wysiadania z samochodu. Dziś przebadano 11 pacjentów – mówi Helena Pasek Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa 116 Szpitala Wojskowego w Opolu

Wśród 11 przebadanych dziś pacjentów najmłodszym było 10 miesięczne dziecko, które przybyło na badania wraz z rodzicami. Badanie zostało przeprowadzone bardzo szybko i wygodnie zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Pacjenci chwalą formę przeprowadzanego badania – mówi pielęgniarka epidemiologiczna ze 116 Szpitala Wojskowego w Opolu.

 

Źródło: NFZ OPOLE

 


Galeria


  • Koronawirus ruszyły punkty pobrań w regionie
  • Koronawirus ruszyły punkty pobrań w regionie

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 361
data aktualizacji: 2020-05-11 18:12:52
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone