do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony


Krajowa Mapa ZagrożeńKrajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

  1. informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  2. informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
    • bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
    • w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu  publicznemu,
  3. informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kmzb(at)policja(.)gov(.)pl

Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy wejść na stronę internetową opolskiej Policji: http://opolska.policja.gov.pl/op/mapa-zagrozen-bezpiecze/5396,Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa.html

Na pierwszej stronie pojawi się baner KMZB, który po kliknięciu przekieruje użytkownika do informacji o tym narzędziu. Następnie w dole ekranu należy wybrać okno „Mapa zagrożeń bezpieczeństwa”,  które przekieruje nas bezpośrednio do panelu zgłoszeniowego. Po lewej stronie mapy pojawi się czerwone koło ze znakiem „+”, po kliknięciu go z 25 kategorii zgłoszeń możemy wybrać tę, która nas interesuje (bezdomność). Następnie zostaniemy poproszeni o naniesienie punku na mapę. Ważnym jest aby zaakceptować regulamin KMZB ponieważ zgłoszenie wykonane za pomocą KMZB nie jest zgłoszeniem alarmowy, a służy do wskazania niepokojącego zjawiska. KMZB to narzędzie, które zostało uruchomione na Opolszczyźnie 20 września 2016 roku. Działa na terenie całego kraju i jest to program MSWiA.

 

Źródło: http://opolska.policja.gov.pl


Galeria


  • Krajowa Mapa Zagrożeń

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 714
data aktualizacji: 2017-11-15 14:40:15Opolski Urząd Wojewódzki - dane kontaktowe

telefony
Inicjatywa Obywatel 22 250 01 31
Biuro Obsługi Klienta (77) 452 41 25
Oddział Paszportów (77) 441 15 40
Fax (77) 452 47 05
godziny pracy
Główny Gmach pn - pt 7.30 - 15.30
Kancelaria Ogólna pn - pt 7.00 – 15.30, pok. 57
Oddział Paszportów pn 7.45 - 16.30, wt - pt 7.45 - 15.00
Kasa Urzędu pn - pt 9.00 - 14.00

media społecznościowe:
informacje na bieżąco (newsletter):


Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2016 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone