do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Mamy siedmioro nowych obywateliOpolszczyzna wzbogaciła się w piątek o siedmioro nowych obywateli. Decyzje o uznaniu za obywatela polskiego wręczył w Złotej Sali OUW wojewoda opolski Ryszard Wilczyński. Nowi obywatele pochodzą z Ukrainy i Bułgarii. Wraz z decyzjami, dzięki którym mogą już wystąpić do swoich gmin o wydanie dowodów osobistych, obywatele otrzymali z rąk wojewody egzemplarze Konstytucji RP.

Zgodnie z tradycją, po uroczystości, nowi obywatele opowiadali o swojej drodze do uzyskania polskiego obywatelstwa, wrażeniach z pobytu na Opolszczyźnie i planach na przyszłość. Wspominali profesjonalizm pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców i pomoc na jaką - w różnych sytuacjach - mogli liczyć przez lata swojego pobytu w Polsce.                

Wśród relacji naszych nowych obywateli często pojawiały się wątki rodzinne – większość z nich albo zawarła w Polsce związki małżeńskie, albo wychowuje tu swoje dzieci i wiąże z Opolszczyzną swoje dalsze plany życiowe.  Podczas piątkowej uroczystości decyzje o uznaniu za obywatela polskiego odebrało sześcioro Ukraińców oraz – po raz pierwszy w historii uroczystości w Złotej Sali – obywatelka Bułgarii.


Galeria


  • Mamy siedmioro nowych obywateli
  • Mamy siedmioro nowych obywateli
  • Mamy siedmioro nowych obywateli

autor: Szopiński Jacek, ilość wyświetleń: 1215
data aktualizacji: 2013-11-29 15:11:14
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone