do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Mosty dla Regionów: umowa podpisana!Wojewoda Opolski Adrian Czubak zawarł umowę z Burmistrzem Krapkowic Andrzejem Kasiurą na zapewnienie finansowania zadania polegającego na opracowaniu dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi. Zadanie będzie realizowane w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów.

Nowa przeprawa w Krapkowicach jest to jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, o które od początku kadencji zabiegali wojewoda opolski i wicewojewoda opolski.

Głównym celem rządowego programu Mosty dla regionów jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. W programie Mosty dla regionów przeprawy mogą powstawać w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, tj. na drogach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich.

Program potrwa do 2025 roku. Na jego realizację rząd przeznaczył około 2,3 miliarda złotych.

Samorządy, które zdecydują się na budowę mostów, mogą liczyć na wsparcie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury. Dofinansowanie wyniesie do 80 procent wartości inwestycji.

Program Mosty dla Regionów obejmuje możliwość przygotowania niezbędnej dokumentacji lub realizacji przepraw mostowych przez wszystkie rzeki (poza odcinkami rzek stanowiącymi granicę RP) w ciągu dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich będących w zarządzie jednostek samorządu terytorialnego na obszarze całej Polski.

Budowa nowego mostu na Odrze zacznie poprawi jakość życia mieszkańców Gminy Krapkowice oraz kilku gmin ościennych, jak również stworzy dobre warunki do wzrostu zatrudnienia i rozwoju regionu.

Jest to jedno z ważniejszych rozwiązań komunikacyjnych nie tylko dla Krapkowic i Gogolina, ale całego województwa. 

Wartość całego zadania to 4 489 500,00 złotych z czego 3 591 600,00 złotych to środki budżetu państwa. Opracowanie projektu budowlanego oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wraz z niezbędnymi opiniami i uzgodnieniami oraz nadzorem autorskim powinno zakończyć się do końca grudnia 2022 roku.


Galeria


  • Mosty dla Regionów umowa podpisana
  • Mosty dla Regionów umowa podpisana
  • Mosty dla Regionów umowa podpisana
  • Mosty dla Regionów umowa podpisana
  • Mosty dla Regionów umowa podpisana
  • Mosty dla Regionów umowa podpisana

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1229
data aktualizacji: 2019-10-01 18:08:35
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone