do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Na wypadek zagrożeniomPowstaje nowy Program na lata 2015-2020, w którym przygotowano działania wspomagające na wypadek zagrożeń zjawisk ekstremalnych takich jak np.: huragany, powodzie czy zdarzenia chemiczne.

„Program poprawy funkcjonowania systemu przeciwdziałania i ograniczania skutków występowania zjawisk ekstremalnych na obszarze Aglomeracji Opolskiej na lata 2015-2020” taką nazwę nosi właśnie przewidywany program. O tym właśnie była dzisiejsza rozmowa w gabinecie Wicewojewody Opolskiego, Violetty Porowskiej z Dyrektorem Aglomeracji Opolskiej Piotrem Dancewiczem.

Przede wszystkim podstawowymi założeniami programu jest solidarna pomoc wszystkim gminom w sytuacji wystąpienia zagrożenia, poprawa wyposażenia w zasoby materiałowe i sprzętowe na wypadek zdarzeń ekstremalnych. Ponadto projekt zakłada usprawnienie przeciwdziałania i ograniczania skutków zjawisk niebezpiecznych, jak również udoskonalenie systemu alarmowania i ostrzegania ludności. Duży nacisk przy tworzeniu projektu kładziono na poprawę infrastruktury, wymianę informacji podczas sytuacji kryzysowej, która jak wiadomo jest bardzo istotną kwestią podczas niesienia pomocy drugiej osobie.

Realizacją projektu żywo zainteresowana jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Galeria


  • Na wypadek zagrożeniom
  • Na wypadek zagrożeniom

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 412
data aktualizacji: 2017-03-17 15:25:13
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone