do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Najlepsi uczniowie odebrali stypendiaVioletta Porowska wręczyła najlepszym uczniom z Opolszczyzny dyplomy Stypendysty Prezesa Rady Ministrów.

Kilkudziesięciu uczniów z całej Opolszczyzny odebrało z rąk Violetty Porowskiej dyplomy stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu. W tym roku wyróżnionych zostało 94 uczniów z naszego regionu.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. - Jestem niezwykle dumna z was, młodych ludzi, którzy odbieracie dziś wyróżnienie, za swoją ciężką pracę – mówiła Violetta Porowska podczas uroczystej gali wręczenia dyplomów stypendystom. – Cieszę się szczególnie dlatego, że jesteśmy tutaj w tak licznym gronie. Są wasi nauczyciele, rodzice, koledzy i koleżanki – dodała. – Dziś świętujemy wyjątkowo dlatego iż mija właśnie równo sto lat odkąd kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze, dlatego chciałam przy tej okazji wspomnieć naszą wybitną rodaczkę, która także poświęciła życie działalności w nauce, a mam na myśli Marię Skłodowską-Curie  – zauważyła.

Wicewojewoda podkreślała, jak ważna jest nauka i edukacja w życiu każdego człowieka, zwłaszcza dla ludzi młodych, przed którymi otwiera się dziś mnóstwo możliwości rozwoju. Nawiązując do Marii Skłodowskiej-Curie podkreśliła, że jej życiorys jest dziś lekturą w szkołach w Japonii. Dodała także, że powinniśmy wszyscy dbać o jej pamięć ponieważ jesteśmy potomkami Marii Skłodowskiej-Curie i tak jak ona możemy poświęcić się dla dobra nauki.

Wysokość stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 258 zł miesięcznie i jest przyznawane na okres roku szkolnego od września do czerwca.


Galeria


  • Najlepsi uczniowie odebrali stypendia
  • Najlepsi uczniowie odebrali stypendia

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 336
data aktualizacji: 2018-11-29 15:39:46
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone