do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Niemodlin będzie miał obwodnicę! W tym roku ruszą prace nad jej budowąBudowa obwodnicy Niemodlina na ostatniej prostej. Projekt został zatwierdzony, a wojewoda opolski zapewnia, że wyda pozwolenie na budowę najpóźniej do trzech miesięcy.

- Zgodnie z projektem obwodnica będzie miała długość 11,5 km, ominie Niemodlin po południowej i wschodniej stronie. – Inwestycja ta zakończy problem z ruchem tranzytowym i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach – wyjaśniał podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda opolski Adrian Czubak. – Dotąd, przez ponad 20 lat wszyscy mówili o konieczności budowy obwodnicy, jednak nikt tego nie realizował. My od samego początku postawiliśmy na te wszystkie niezrealizowane dotąd inwestycje i dziś – na przykładzie rychłej budowy obwodnicy Niemodlina, możemy mówić o dotrzymywaniu obietnic i świadomości jak ważnym jest realizacja inwestycji drogowych, tak ważnych dla mieszkańców naszego regionu – dodał.

Wicewojewoda opolski Violetta Porowska, która już na początku swojej kadencji prowadziła z mieszkańcami Niemodlina rozmowy na temat konieczności budowy obwodnicy, przybliżyła przebieg trasy inwestycji. – Obwodnica rozpocznie się przed Brzęczkowicami i wepnie do obecnego przebiegu Drogi Krajowej nr 46 tuż przed autostradą A4 i węzłem Prądy. Na początkowym, blisko 5-kilometrowym odcinku, będzie to droga jednojezdniowa z dodatkowymi pasami do wyprzedzania, naprzemiennie w obu kierunkach, a przed węzłem Niemodlin rozpocznie się dwujezdniowy odcinek z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni – wyjaśniała.

Przemysław Maliszkiewicz, dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnił, że prace ruszą już w tym roku i mają potrwać do 2021 r. W ramach budowy obwodnicy powstanie rondo - węzły drogowe Niemodlin i Sosnówka. 

Poseł na Sejm Antoni Duda podkreślał, że inwestycja nie byłaby możliwa bez zaangażowania parlamentarzystów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości z Opolszczyzny.

W konferencji udział wziął również Zbigniew Sobala – kierownik projektu GDDKiA w Opolu oraz Małgorzata Kałuża-Swoboda, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wartość kontraktu to 264,2 mln zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Galeria


  • Niemodlin będzie miał obwodnicę W tym roku ruszą prace nad jej budową
  • Niemodlin będzie miał obwodnicę W tym roku ruszą prace nad jej budową
  • Niemodlin będzie miał obwodnicę W tym roku ruszą prace nad jej budową
  • Niemodlin będzie miał obwodnicę W tym roku ruszą prace nad jej budową
  • Niemodlin będzie miał obwodnicę W tym roku ruszą prace nad jej budową

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1140
data aktualizacji: 2019-03-28 14:56:14
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone