do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Nowy konkurs dla szkół13 czerwca w sali im Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych na temat współczesnych zagrożeń i sposobach reagowania w przypadkach ich wystąpienia.

Wojewoda opolski Adrian Czubak przywitał uczestników oraz podkreślił istotę wszystkich działań związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Zaproponował aby szkoły, które zgłosiły akces do udziału w nowym programie wojewody opolskiego pn. Wojewódzki program edukacyjnyw zakresie postępowania uczniów szkół województwa opolskiego w sytuacjach zagrożeń i zdarzeń kryzysowych, przesłały do końca września br. projekt logo i hasła do programu. Najlepsze zostaną wykorzystane w programie, a autorzy nagrodzeni.

Następnie, przedstawiciel policji przeprowadził szkolenie na ww. temat z wykorzystaniem filmu edukacyjnego „Nie warto ryzykować”. Film obrazuje postępowanie w przypadku wtargnięcia napastników do szkoły.

Na zakończenia przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu omówił założenia i cele Programu a także przedstawił szczegółowe zasady realizacji Programu.

Po zakończeniu szkolenia uczestniczący w nim nauczyciele zapoznali się z pracą Wojewódzkiego Centrum Zarzadzania Kryzysowego.


Galeria


  • Nowy konkurs dla szkół

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 568
data aktualizacji: 2018-12-12 08:23:32
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone