do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Nysa – Opole: szybciej i wygodniej już od 15 grudniaJuż od 15 grudnia podróże pomiędzy Nysą a Opolem będą wygodniejsze i co najważniejsze, szybsze! Czas przejazdu skróci się o 20min.! Dzięki inwestycji za ponad 120 mln złotych, realizowanej przez Polskie Linie Kolejowe S.A. Nysa zyska nowy przystanek- Nysa Wschodnia.  O postępach prac na linii Nysa-Opole, na wspólnej konferencji prasowej z Arnoldem Breschem, Członkiem Zarządu-Dyrektorem ds. Realizacji Inwestycji PKP PLK S.A, mówił Wojewoda Opolski Adrian Czubak. 

Od 15 grudnia – podróże między Nysą i Opolem będą wygodniejsze i szybsze. Czas przejazdu skróci się o 20 minut co oznacza, że podróż z Nysy do Opla zajmie ok 65 min. Mieszkańcy Nysy zyskają nowy przystanek – Nysa Wschodnia. Warta ponad 120 mln zł inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A w ramach RPO województwa opolskiego znajduje się na końcowym etapie . 

Na linii kolejowej Nysa – Opole od października pociągiem można podróżować  bez przesiadek i komunikacji zastępczej. W grudniu, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pociąg przyśpieszą, a mieszkańcy regionu zyskają nowe i szybkie połączenie kolejowe.  Na linii Nysa – Opole wymieniono prawie 50 km torów. Zamontowano nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Przebudowano 59 przejazdów kolejowo-drogowych – część z nich wyposażono w nowe rogatki i sygnalizację, co zwiększa poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Wyremontowano 6 mostów, 2 wiadukty oraz 81 przepustów pod torami. Na stacji Łambinowice i Szydłów przebudowano układu torowy, co pozwoli na płynniejszy przejazd większej liczby pociągów.

Zakończono budowę nowego przystanku Nysa Wschodnia w pobliżu ul. Morcinka. Od 15 grudnia przystanek będzie dostępny dla pasażerów. Prowadzone są roboty związane z budowa drugiego nowego przystanku w Goszczowicach oraz naprawa przystanku w Kubicach. Oba obiekty zostaną oddane do użytku wraz z zakończeniem projektu, wiosną 2020 roku.

Nowe i wygodne perony na Opolszczyźnie. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali nowe i wygodne perony na dwóch stacjach – Szydłów i Łambinowice oraz ośmiu przystankach – Chmielowice, Komprachcice, Tułowice Niemodlińskie, Sowin, Budziszowice, Jasienica Dolna, Mańkowice, Wyszków Śląski.

Nowe i zmodernizowane obiekty to lepsza obsługa pasażera. Po przebudowie perony są wyższe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne ledowe oświetlenie umożliwia bezpieczne poruszanie się także po zmroku. Na peronach są nowe ławki i wiaty. Zapewniono oznakowanie i informacje pasażerską. Wszystkie obiekty sa dostosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Z Nysy do Opola pojedziemy poniżej godziny. Zakończenie projektu przewidziane jest na drugi kwartał roku 2020. Wraz z ukończeniem prac pociągi pasażerskie będą mogły osiągać prędkość do 100 km/h. Czas przejazdu między Nysą a Opolem skróci się tym samym do 55 minut. - Dzięki rozwojowi kolejnictwa w Polsce powstaje coraz to więcej tras. Krajobraz transportu zmienia się także dzięki Krajowemu Programowi Kolejowemu, którego ogólna wartość to niemal 70 miliardów złotych i blisko 9 tysięcy km wyremontowanych torów. Dla Opolszczyzny to przede wszystkim modernizacja trasy międzynarodowej E-30 Kędzierzyn Koźle-Opole za ponad 470 milionów złotych - zauważa wojewoda opolski Adrian Czubak. 

 


Galeria


  • Nysa – Opole szybciej i wygodniej już od 15 grudnia
  • Nysa – Opole szybciej i wygodniej już od 15 grudnia
  • Nysa – Opole szybciej i wygodniej już od 15 grudnia
  • Nysa – Opole szybciej i wygodniej już od 15 grudnia
  • Nysa – Opole szybciej i wygodniej już od 15 grudnia
  • Nysa – Opole szybciej i wygodniej już od 15 grudnia
  • Nysa – Opole szybciej i wygodniej już od 15 grudnia

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 611
data aktualizacji: 2019-12-02 09:41:29
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone