do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

O Powstaniu Warszawskim w zbiorach IPNOd 1 sierpnia w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim, możemy obejrzeć wystawę poświęconą tematyce Powstania Warszawskiego. Wystawa została nam udostępniona dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu.

Istotę tego ważnego wydarzenia w dziejach historii naszej Ojczyzny oddają słowa „Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać” autorstwa J.S. Jankowskiego Delegata Rządu na kraj. Postać Jankowskiego znajduje się  na jednej z czternastu tablic informacyjnych.

To nie koniec ciekawych informacji, jakie możemy znaleźć. Również możemy  dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Godzinie „W”, akcji „Burza”, czy bilansie strat, jakie poniosła Polska w tym czasie.

Ekspozycja znajduje się na I piętrze w holu OUW pomiędzy salą im. Edmunda Jana Osmańczyka, a salą im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Dodatkowo, zapraszamy do zapoznania się z lekturą „Polska Zbrojna”, która do pobrania jest na stoliku info. vis a vis wystawy. Na monitorze głównym w holu Obsługi Klienta, można zobaczyć niezwykłą animację IPN nt. Powstania Warszawskiego. 

Serdecznie zapraszamy w godzinach urzędowania!

 


Galeria


  • O Powstaniu Warszawskim w zbiorach IPN
  • O Powstaniu Warszawskim w zbiorach IPN
  • O Powstaniu Warszawskim w zbiorach IPN
  • O Powstaniu Warszawskim w zbiorach IPN
  • O Powstaniu Warszawskim w zbiorach IPN

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 556
data aktualizacji: 2019-08-02 16:05:41
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone