do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Obchody "Dnia Strażaka" w PrudnikuSłużba dla drugiego człowieka to nie jest zwykła praca. Tymi słowami wicewojewoda opolski, Violetta Porowska rozpoczęła przemówienie podczas obchodów „Dnia Strażaka” w dniu 17 maja 2017r.  w Prudniku, na których uczestniczyła wraz z posłanką, liderką opolskiego PiS-u, Katarzyną Czocharą.

Uroczyste obchody „Dnia Strażaka”, którego patronem jest św. Florian mają długą historię. Święty stał się ich orędownikiem po pożarze na krakowskim Kleparzu w 1528 roku, gdzie znajdowały się jego relikwie. Ogień zajął wtedy okoliczne budynki, ocalając w znacznej mierze kościół św. Floriana. Od tego czasu męczennik jest patronem walki z pożarami.

W dniu wstąpienia do służby strażacy ślubują między innymi ofiarność i męstwo w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego, i wszelkiego mienia, nawet z narażeniem własnego życia. Nie dziwi więc fakt, że ta grupa zawodowa cieszy się niezmiennie wysokim i stabilnym zaufaniem społecznym wśród Polaków.

- Życzę całej załodze Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendantowi Powiatowemu w Prudniku wszelkiej pomyślności i satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym. Niech wszystkie przyszłe akcje będą dla Państwa bezpieczne i udane – powiedziała wicewojewoda opolski, Violetta Porowska.


Galeria


  • Obchody Dnia Strażaka w Prudniku
  • Obchody Dnia Strażaka w Prudniku
  • Obchody Dnia Strażaka w Prudniku
  • Obchody Dnia Strażaka w Prudniku
  • Obchody Dnia Strażaka w Prudniku
  • Obchody Dnia Strażaka w Prudniku

autor: Kozakiewicz Natalia, ilość wyświetleń: 595
data aktualizacji: 2017-05-18 12:19:07
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone