do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów będzie funkcjonował System Kolejkowy - zobacz więcej

Obwodnica Myśliny już otwarta dla kierowców!To jedna z pięciu obwodnic realizowanych obecnie przez GDDKiA na Opolszczyźnie. W budowie jest także obwodnica Kędzierzyna-Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki na łączną długość 67 km.

Nowa obwodnica, przebiegająca w ciągu drogi krajowej nr 46 to trzy kilometry jednojezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu. Oprócz jezdni wybudowano wiadukt nad linią kolejową oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami lokalnymi.

Obecny na uroczystościach Grzegorz Puda, wiceminister inwestycji i rozwoju,  podkreślił działania Rządu Prawa i Sprawiedliwości na rzecz dobrego wykorzystania środków pomocowych UE w rozbudowie infrastruktury drogowej Polski. - Sieć drogowa w Polsce jest coraz bardziej spójna, a nowo oddane fragmenty dróg łączą się w coraz dłuższe ciągi szybkich i bezpiecznych tras. Wiele inwestycji drogowych powstaje przy wsparciu Funduszy Unijnych i programu Infrastruktura i Środowisko. Do chwili obecnej powstało około 830 kilometrów dróg przy wsparciu POIiŚ – wyjaśniał.

W uroczystości udział wziął również wojewoda opolski Adrian Czubak, który podkreśla, że dotychczasowe inwestycje Rządu w drogi krajowe oraz rozwój infrastruktury – na dobre zmieniły obraz transportu między polskimi regionami, w tym w regionie Opolszczyzny.

Budowa obwodnicy Myśliny to koszt ok. 51,3 mln zł.

 

 


Galeria


  • Obwodnica Myśliny już otwarta dla kierowców
  • Obwodnica Myśliny już otwarta dla kierowców
  • Obwodnica Myśliny już otwarta dla kierowców

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 393
data aktualizacji: 2019-11-06 16:12:52
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone