do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Obwodnica w Brzegu - jest program inwestycyjnyRozpoczęcie budowy obwodnicy w Brzegu coraz bliżej. Wczoraj w Ministerstwie Infrastruktury uzgodniono program inwestycyjny na rozpoczęcie prac przygotowawczych nad jej budową.

- Szacunkowy koszt całej przyszłej inwestycji to 360 mln złotych. Przybliżony koszt procesu przygotowawczego wyniesie 2,9 mln złotych – takie kwoty padły na wczorajszej konferencji prasowej w Brzegu w całości poświęconej długo wyczekiwanej przez społeczeństwo strategicznej inwestycji w powiecie brzeskim.

- Dzisiejsza konferencja to podsumowanie naszej pracy z ostatnich lat. To kolejny region Opolszczyzny, który został zauważony przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. To nic innego, jak realizacja strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Czyli nie tylko wielkie miejscowości i duże miasta, ale również te mniejsze zasługują na to, aby mieszkańcom żyło się lepiej i bezpiecznie. To także szansa na rozwój danego miasta, czy gminy – komentował wojewoda opolski Adrian Czubak.

Maciej Stefański, starosta brzeski, zwrócił uwagę, iż poprzednie rządy nie widziały potrzeby budowy obwodnicy, pomimo iż natężenie ruchu w centrum Brzegu jest olbrzymie. – Byliśmy ignorowani przez osiem lat. Inne problemy były rozwiązywane, ale nie nasze. Dopiero rząd Prawa i Sprawiedliwości temat podjął – zauważył.

Dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA Przemysław Maliszkiewicz wyjaśniał, iż pierwszy etap inwestycji zakończy się w 2021 r. Jak podkreśla, to perspektywa dosyć odległa, jednakże konieczna. - W ramach opracowania dokumentów jest naprawdę dużo do zrobienia. Ponadto szereg badań, które trzeba zrealizować, czyli powierzchniowe badania sondażowe archeologiczne, musimy wykonać raport oddziaływania na środowisko i uzyskać decyzję środowiskową. Ponadto konieczne będą badania archeologiczne – wyjaśniał.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 2024 r.
 


Galeria


  •  Obwodnica w Brzegu - jest program inwestycyjny
  •  Obwodnica w Brzegu - jest program inwestycyjny
  •  Obwodnica w Brzegu - jest program inwestycyjny

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 402
data aktualizacji: 2018-10-18 09:29:19
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone