do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Oficjalne otwarcie fabryki Metsa Tissue w KrapkowicachW środę w Krapkowicach oficjalnie otwarto zmodernizowaną i rozbudowaną fabrykę fińskiej firmy Metsä Tissue. Zakład produkuje papiery do pieczenia i papiery higieniczne. W uroczystości z udziałem wicepremiera Janusza Piechocińskiego uczestniczył wicewojewoda opolski Antoni Jastrzembski.

Inwestycję w Krapkowicach rozpoczęto trzy lata temu. Dzięki niej w zakładzie pojawiły się dwie nowoczesne maszyny papiernicze, nowa linia przetwórcza dla papierów do użytku pozadomowego, nowe -  efektywne z punktu widzenia logistyki - obiekty przetwórstwa oraz hale magazynowe.

W ocenie prezesa Grupy Metsä - Kari Jordana - zmodernizowana fabryka w Krapkowicach to najnowocześniejszy zakład papierniczy w Europie. „Inwestycja ta jest ważna dla Grupy Metsä ze strategicznego punktu widzenia, ponieważ umacnia naszą pozycję i konkurencyjność na polskim rynku papierów higienicznych. Dzisiejsi konsumenci chcą wytworzonych w sposób zrównoważony wysokiej jakości produktów. Nasze zakłady w Polsce wyjątkowo dobrze spełniają te oczekiwania” – mówił prezes podczas uroczystości.

Poprzez zastosowanie najnowszych technologii Metsä Tissue zmniejszyła emisje CO2 wytwarzanego przez zakład o 60 proc., emisję tlenków azotu o ponad 50 proc. i wyeliminowała emisje tlenków siarki. Dzięki poważnym usprawnieniom w wykorzystywaniu i oczyszczaniu wody, ilość ścieków zmniejszono o 42 proc.

Zakład w Krapkowicach produkuje najbardziej znane marki Metsä Tissue: Lambi, Mola i Katrin. Krapkowicka fabryka stosuje zarówno celulozę, jak i włókno pochodzące z recyklingu. Metsä Tissue działa w Polsce od 1997 r. i zatrudnia 320 osób.


Galeria


  • Oficjalne otwarcie fabryki Metsa Tissue w Krapkowicach
  • Oficjalne otwarcie fabryki Metsa Tissue w Krapkowicach
  • Oficjalne otwarcie fabryki Metsa Tissue w Krapkowicach
  • Oficjalne otwarcie fabryki Metsa Tissue w Krapkowicach
  • Oficjalne otwarcie fabryki Metsa Tissue w Krapkowicach

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 3958
data aktualizacji: 2013-10-03 14:32:18
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone