do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Olesno opolską stolicą tegorocznych EDD8 września 2018 r. w Oleśnie odbędzie się ogólnopolska inauguracja 26. Europejskich Dni Dziedzictwa. – To historyczny moment dla miasta – zauważa wicewojewoda opolski.

Początek września br. dla mieszkańców Olesna będzie szczególny. A wszystko za sprawą zapowiedzi, że to właśnie w tym mieście odbędzie się ogólnopolska inauguracja 26, Europejskich Dni Dziedzictwa. EDD to jedno z najważniejszych wydarzeń o charakterze kulturalnym i edukacyjnym.  Program EDD to m.in. wystawy, sesje popularnonaukowe, koncerty czy spotkania z twórcami kultury. Organizatorzy tegorocznej edycji tego wydarzenia zapowiadają, że atrakcji nie zabraknie. - To nie tylko wielka sprawa dla Olesna, ale także dla województwa opolskiego. Tym bardziej, że w tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości oraz Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego - mówi wicewojewoda opolska Violetta Porowska. 

Bartosz Skaldawski, p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Dziedzictwa zwraca uwagę, że celem EDD jest również aktywizacja społeczności lokalnej. - Chodzi o to, żeby zwrócić to dziedzictwo kulturowe jego gospodarzom – wyjaśnia.

Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna deklaruje, że 8 września – w ramach inauguracji – nie zabraknie występów znanych i lubianych artystów, ale tzw. gwiazdy wieczoru na razie nie chce ujawniać. – Program rozpoczynamy od mszy świętej w kościele pw. Bożego Ciała, a zakończymy występem artystycznym w godzinach wieczornych – dodaje.

Tegoroczne EDD będzie nawiązywało do jubileuszu 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczegółowe informacje już wkrótce na www.edd.nid.pl

 

Foto. M.Dragon/NTO

 

 

 


Galeria


  • Olesno opolską stolicą tegorocznych EDD
  • Olesno opolską stolicą tegorocznych EDD

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 522
data aktualizacji: 2018-03-14 08:57:39
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone