do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Omawiali zmiany w Systemie Państwowego Ratownictwa MedycznegoW dniu 7 sierpnia 2018 r. w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim w Opolu odbyło się spotkanie zainicjonowane przez Panią Violettę Porowską Wicewojewodę Opolskiego – odpowiedzialną za organizację systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne na obszarze województwa opolskiego – związane ze zmianami wprowadzonymi przez nowelizację ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (tekst jedn. Dz. U.
z 2017 r. poz. 2195 ze zm.).

Uczestnikami spotkania zaproszonymi przez Wicewojewodę byli Starostowie oraz Dyrektorzy poszczególnych podmiotów leczniczych z terenu województwa opolskiego. Tematem rozmów prowadzonych na spotkaniu było zabezpieczenie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju ratownictwo medyczne od dnia 1 kwietnia 2019 r. według nowych założeń ustawowych w zakresie możliwości zawarcia umów na wskazane świadczenia
z podmiotami leczniczymi będącymi samodzielnymi publicznymi zakładami opieki zdrowotnej albo jednostkami budżetowymi lub spółkami kapitałowymi, w których co najmniej 51% udziałów albo akcji należy do Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Wskazano również na istotną zmianę w organizacji systemu PRM wprowadzającą w zamian aktualnie obowiązujących 7 rejonów operacyjnych 1 rejon, który od dnia 1.04.2019 r. – zgodnie z nową definicją – będzie tożsamy z rejonem działania dyspozytorni medycznej.

Po wysłuchaniu osób zgromadzonych na spotkaniu oraz wymianie istotnych uwag, Pani Violetta Porowska uzyskała deklaracje – zarówno od Dyrektorów podmiotów leczniczych jak i Starostów – o chęci, gotowości i dołożeniu wszelkich starań do wspólnego „zbudowania publicznego” systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne na terenie województwa opolskiego.


Galeria


  • Omawiali zmiany w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego
  • Omawiali zmiany w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego
  • Omawiali zmiany w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego
  • Omawiali zmiany w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 853
data aktualizacji: 2018-08-08 11:48:43
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone