do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Otwarcie "Wodnej Nuty"Od wtorku Opole dysponuje nowym kompleksem basenów. W „Wodnej Nucie” – bo tak nazywa się obiekt w kampusie Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej – jest 50-metrowy basen, na którym mogą być rozgrywane zawody pływackie rangi mistrzowskiej, basen rozgrzewkowy, sauny, jacuzzi, sala konferencyjna i widownia na prawie 600 osób.  W uroczystym otwarciu, z udziałem ministra sportu Andrzeja Biernata, uczestniczył wojewoda opolski Ryszard Wilczyński.

„Wodna Nuta” to największy tego typu obiekt w województwie opolskim.  Jest tam dwumetrowej głębokości basen sportowy o długości 50 m z 10 torami, co pozwala na organizowanie tam zawodów pływackich  rangi mistrzowskiej. Główną nieckę można podzielić na dwa baseny 25-metrowe. W „Wodnej Nucie” są też sauny i jacuzzi, a także bar i sala konferencyjna na 110 osób. Nowoczesna pływalnia dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt budowy obiektu  wyniósł ok. 44 mln zł. Prawie 45 proc. tej sumy to dotacja z  Ministerstwo Sportu, reszta pieniędzy na budowę pochodziła z budżetu miasta.

Z okazji otwarcia dzieci z opolskich szkół mogły spotkać się z opolskim pływakiem Grzegorzem Radomskim, który w tym roku przepłynął Kanał La Manche oraz z pływaczką Aleksandrą Urbańczyk. Otwarcie uświetniły  pokazy pływania synchronicznego, ratownictwa wodnego oraz wyczyny freestylowych kajakarzy.


Galeria


  • Otwarcie Wodnej Nuty
  • Otwarcie Wodnej Nuty
  • Otwarcie Wodnej Nuty

autor: Szopiński Jacek, ilość wyświetleń: 2664
data aktualizacji: 2013-12-03 12:48:00
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone