do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Pielęgniarki i położne mają swoje świętoCzepek, mundur oraz lampka oliwna – to symbole pielęgniarek i położnych, które 10 maja obchodziły swoje święto.

Święto Symboliki Zawodu Pielęgniarki i Położnej, które obchodzone jest maju, w Opolu zostało połączone z czepkowaniem studentów Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej. Z tej okazji wicewojewoda opolski Violetta Porowska przekazała życzenia determinacji w zdobywaniu wiedzy w praktyce, poszerzania własnych kompetencji, wytrwałości  w realizacji codziennych zadań i satysfakcji z wykonywanej pracy. - Czepkowanie to tradycja, która wyznacza początek drogi dla przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy. Ten czarny, centymetrowy pasek mówi o tym, że osoba, która go nosi może już realizować praktyczne ćwiczenia w obrębie oddziału szpitalnego. To bardzo ważne wydarzenie, na które kandydaci czekali półtora roku. To takie przypieczętowanie i świadomość tego, że znajdują się już w kręgu pielęgniarstwa i położnictwa. Gratuluję wyboru wspaniałej i wyjątkowej ścieżki życiowej! – czytamy w liście wicewojewody do adeptów.

W imieniu wicewojewody opolskiego w uroczystości udział wzięła Sabina Wiatkowska – z-ca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia OUW.


Galeria


  • Pielęgniarki i położne mają swoje święto
  • Pielęgniarki i położne mają swoje święto
  • Pielęgniarki i położne mają swoje święto
  • Pielęgniarki i położne mają swoje święto

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 472
data aktualizacji: 2019-05-14 11:38:02
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone