do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Od 20 stycznia 2020 r. w Oddziale Paszportów funkcjonuje System Kolejkowy - zobacz więcej

Pierwsze posiedzenie Zespołu ds. integracji cudzoziemców8 października pierwszy raz obradował Zespół ds. integracji cudzoziemców w woj. opolski. Zespół został powołany przez Adriana Czubaka, Wojewodę Opolskiego, w ramach projektu ,,Razem dla integracji” realizowanego przez Opolski Urząd Wojewódzki.

Od kilku lat obserwujemy napływ osób zza wschodniej granicy, które już dawno stały się równoprawnymi współmieszkańcami naszego regionu, a którzy mimo wszystko borykają się z pewnymi problemami. Wychodząc im naprzeciw, przedstawiciele najważniejszych placówek publicznych zajmujących się na co dzień sprawami cudzoziemców dyskutowali nad możliwościami lepszej integracji cudzoziemców i sprawnej komunikacji pomiędzy urzędami w celu obsługi spraw cudzoziemców. Omawiano kwestie w zakresie edukacji, zdrowia, pracy, zamieszkania, prawa i samego funkcjonowanie na terenie województwa opolskiego cudzoziemców i ich integracji z mieszkańcami naszego regionu.

W ramach prac zespołu, zaplanowano kilka spotkań, dotykających spraw zatrudnienia, edukacji i integracji cudzoziemców, wiążących z naszym regionem swoją przyszłość. Zespół ma za zadanie wypracować najlepsze rozwiązania mające na celu usprawnienie pracy, wymianę informacji i współpracę.

 

Bezpieczna przystań

Projekt nr 6/8-2017/OG-FAMI pn: "Razem dla integracji"  współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na autorze i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.


Galeria


  • Pierwsze posiedzenie Zespołu ds integracji cudzoziemców
  • Pierwsze posiedzenie Zespołu ds integracji cudzoziemców
  • Pierwsze posiedzenie Zespołu ds integracji cudzoziemców
  • Pierwsze posiedzenie Zespołu ds integracji cudzoziemców
  • Pierwsze posiedzenie Zespołu ds integracji cudzoziemców

autor: Dziechciński Kamil, ilość wyświetleń: 1159
data aktualizacji: 2018-10-15 10:26:36
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone