do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Policja: 11 listopada ul. Piastowska w Opolu będzie czasowo zamkniętaInformacja

Rzecznika Prasowego

Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu

z 8 listopada 2018 r.

 

Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada, odbędą się w Opolu uroczystości związane ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji, zaplanowany jest między innymi przemarsz ulicami miasta. Dlatego opolscy policjanci przygotowali konieczne objazdy. Zapoznajcie się z planowanymi zmianami i czasem ich obowiązywania.

Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 11:00, przed Urzędem Wojewódzkim w Opolu przy ul. Piastowskiej. Jeżeli uczestnicy nie pomieszczą się na placu przed urzędem, udostępniony zostanie przyległy odcinek ul. Piastowskiej. Wówczas zostanie ona zamknięta na odcinku od ul. Bończyka do ul. Barlickiego, oraz od pl. Wolności i ul. Katedralnej. Objazdy zostaną wyznaczone ul. Ozimską i ul. Żwirki i Wigury a z ul. Katedralnej, w kierunku ul. Ks. Opolskich.

Około godz. 11:40 planowany jest przemarsz spod Urzędu Wojewódzkiego do Opolskiej Katedry. Ruch zostanie zatrzymany na odcinku ul. Piastowskiej i Katedralnej, do momentu rozpoczęcia mszy o godz. 12:00. Wówczas również wyznaczone zostaną objazdy ciągiem wyżej opisanych ulic.

Po zakończeniu mszy, około godz. 13:00 - 13:15, planowany jest przemarsz uczestników uroczystości z Katedry ulicami: Katedralną, Piastowską i Zamkową na Plac Wolności, pod pomnik Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego. Zatem w tym czasie, również zostanie zatrzymany ruch na opisanym odcinku ulic.

W czasie trwania uroczystości pod pomnikiem, zatrzymany zostanie ruch pojazdów na pl. Wolności. Wytyczone zostaną objazdy ulicą Kołłątaja od strony ul. Ozimskiej, w ulicę Zwierzyniecką z kierunku ul. Zamkowej. Ulica Żwirki Wigury będzie drogą bez przejazdu (dojazd będzie możliwy na wysokość parkingu przy Filharmonii Opolskiej). Przywrócenie normalnego ruchu na pl. Wolności nastąpi po zakończeniu uroczystości i rozejściu się uczestników i widzów zgromadzonych w rejonie pomnika.


Galeria


  • Policja 11 listopada ul Piastowska w Opolu będzie czasowo zamknięta

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 447
data aktualizacji: 2018-11-08 15:31:01
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone