do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Ponad 117 mln złotych na drogi lokalne w ramach Funduszu Dróg SamorządowychWojewoda Opolski Adrian Czubak uczestniczył w odprawie Wojewodów z Premierem RP Mateuszem Morawieckim w Warszawie, podczas której premier RP Mateusz Morawiecki wręczył wojewodom czeki na dofinansowanie inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Opolszczyzna otrzymała bon na 117 555 720,09 zł.

- Polska potrzebuje dobrych połączeń komunikacyjnych, przede wszystkim dróg powiatowych i gminnych – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wojewodami, w którym uczestniczył także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker.

FDS to wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego, które ma na celu m.in. podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych, zwiększenie efektywności instytucji publicznych poprzez rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tylko w 2019 r. Rząd przeznaczy na ten cel około 6 miliardów złotych. To rekordowe wsparcie.

Dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych podlegać będą zadania obejmujące:

  1. Budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych oraz budowę, przebudowę lub remont dróg gminnych
  2. Przebudowę dróg wewnętrznych, które po uzyskaniu właściwych parametrów technicznych będzie można zaliczyć do odpowiedniej kategorii dróg publicznych w trybie określonym przepisami ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych
  3. Budowę, przebudowę lub remont skrzyżowań z innymi drogami publicznymi
  4. Przebudowę lub remont mostu usytuowanego w ciągu drogi powiatowej lub gminnej

 

 


Galeria


  • Ponad 117 mln złotych na drogi lokalne w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 554
data aktualizacji: 2019-05-09 16:14:55
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone