do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Ponad 365 tysięcy złotych dla samorządów na poprawę bezpieczeństwaKędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Strzelce Opolskiej, Pokój oraz powiat prudnicki – to beneficjenci tegorocznej edycji programu „Razem Bezpieczniej”. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości stwarza możliwości, z których – bardzo się cieszę – korzystają opolskie samorządy – podkreśla wojewoda polski Adrian Czubak.

W budżecie państwa na rok 2019 na realizację Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, została zabezpieczona rezerwa celowa na kwotę 6 milionów złotych.

Zgodnie z założeniami Programu o dofinansowanie projektów mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. Maksymalna kwota dofinansowania projektu to 100 tysięcy złotych.

Na początku kwietnia bieżącego roku Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, zaakceptował dofinansowanie 104 najwyżej ocenionych projektów, zgłaszanych przez Wojewodów. Wśród wyłonionych nie zabrakło opolskich propozycji na poprawę bezpieczeństwa. – Łączna kwota dotacji na realizację projektów to 365 900 złotych. Opolszczyzna znalazła się na ósmym miejscu w kraju wyprzedzając większe województwa, takie jak np. dolnośląskie, małopolskie, śląskie czy pomorskie – mówił - podczas dzisiejszej uroczystości podpisania porozumień na realizację „Razem Bezpieczniej” w OUW, wojewoda opolski Adrian Czubak.

Wojewoda zaznaczył, że w sumie w ciągu czterech lat tj. od 2016 do 2019 r., z budżetu państwa dofinansowano 19 projektów na łączną kwotę 1 137 304 zł. – Za moich poprzedników w latach 2007-2017, a więc w ciągu nie czterech a już ośmiu lat, dofinansowano tyle samo projektów na kwotę 1 361 359 zł – mówił.

Powiat prudnicki – jeden z beneficjentów tegorocznej edycji „Razem Bezpieczniej”, otrzymał 100 tysięcy złotych dofinansowania na realizację czwartego już etapu projektu pn. „Razem dla bezpieczeństw – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych powiatu prudnickiego”. – W ubiegłych latach również korzystaliśmy z tego programu, dzięki czemu udało się wiele zdziałać – komentował Janusz Siano, wicestarosta.

Wśród beneficjentów znalazła się również gmina Strzelce Opolskie. „Strzeleckie nie hejtuje” – to projekt dot. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Na ten cel Rząd przeznaczył 50 tysięcy złotych. Nie jest to jednak jedyny opolski projekt, który skierowany jest na nowe media. „Bezpieczna komórka dla Pokoju” to propozycja, która otrzymała dofinansowanie na poziomie niemal 16 tysięcy złotych. Barbara Zając, wójt gminy Pokój podkreśla, że cieszy się iż gmina którą prowadzi, została zauważona. – To pierwszy projekt, który zgłosiliśmy do konkursu jednak z pewnością nie ostatni – podkreślała.

 


Galeria


  • Ponad 365 tysięcy złotych dla samorządów na poprawę bezpieczeństwa
  • Ponad 365 tysięcy złotych dla samorządów na poprawę bezpieczeństwa

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1106
data aktualizacji: 2019-07-15 14:03:21
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2020 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone