do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Powraca temat tamy nyskiej10 lipca 2017 r. odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli min. Adrian Czubak – Wojewoda Opolski, Poseł – Katarzyna Czochara, Katarzyna Kubicz – Opolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego, Małgorzata Kałuża-Swoboda – Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Paweł Nakonieczny przewodniczący Rady Miejskiej w Nysie oraz Przemysław Maliszkiewicz– Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na konferencji podsumowano straty jakie wywołała nawałnica, jaka przeszła
7 lipca br. przez teren naszego województwa w szczególności przez gminę Cisek (miejscowość Landzmierz) oraz gminę Bierawa (miejscowości Dziergowice i Lubieszów).

W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców oraz władz samorządowych w zakresie ponownego uruchomienia ruchu kołowego przez kładkę technologiczną bloku zrzutowego Zbiornika Nysa, Pan Wojewoda poinformował, że kwestia ta była przedmiotem dyskusji od 2008 roku, kiedy to przedłożono koncepcję przebudowy mostu drogowego
na most technologiczny do użytku służbowego oraz budowę nowego mostu drogowego usytuowanego na dolnym stanowisku budowli zrzutowej zb. Nysa, do wykonanie którego zobowiązały się władze samorządowe. Wojewoda wydał decyzję
na modernizację zbiornika wodnego Nysa 15 stycznia 2013 r. Temat obecnie powrócił. Niemniej decyzja o uruchomieniu ruchu kołowego należy do RZGW we Wrocławiu, który obecnie analizuje możliwość i ryzyko dopuszczenia ruchu kołowego pod kątem min. bezpieczeństwa obiektu. Ponadto wymagana jest jednoznaczna zgoda RCB. Wojewoda podkreślił, że popiera przywrócenie ruchu kołowego przez kładkę technologiczną bloku zrzutowego Zbiornika Nysa pod warunkiem, że będzie to zgodne z przepisami prawa i przy uwzględnieniu wszystkich wymogów bezpieczeństwa przewidzianych dla tego rodzaju infrastruktury.

Ponadto w związku z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej udzielono informacji na temat miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego planowanej budowy galerii handlowej DEKADA w Nysie oraz podstaw wydania rozstrzygnięć nadzorczych tj. naruszenia przepisów prawa. Przedstawiono także stan sprawy dotyczący wywłaszczenia ulicy Drzymały  w Nysie, która mogła być unormowana d 1 stycznia 1999 r., natomiast wniosek do Wojewody opolskiego wpłynął dopiero w 2017 r.


Galeria


  • Powraca temat tamy nyskiej
  • Powraca temat tamy nyskiej
  • Powraca temat tamy nyskiej

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 497
data aktualizacji: 2017-07-18 10:42:16
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2018 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone