do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony

Reforma systemu ochrony zdrowie w Polsce - konferencja w PMWSZGoszczący w Opolu wiceminister zdrowia Sławomir Neumann przedstawił założenia reformy systemu ochrony zdrowia w Polsce i omówił zmiany organizacyjne dotyczące m.in. opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 2014 roku województwa mają posiadać niezależne oddziały NFZ, a centrala Funduszu ma zostać zlikwidowana. W konferencji w opolskiej Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej uczestniczył wojewoda opolski Ryszard Wilczyński.

 

Wśród założeń reformy w jest stworzenie regionalnych map potrzeb medycznych, dzięki którym będzie można łatwiej ustalać liczbę i umiejscowienie szpitali, informacje o oddziałach oraz łóżkach. Wojewoda będzie wydawać opinie dotyczące inwestycji w lokalną służbę zdrowia, co ma zapewnić odpowiednie gospodarowanie środkami finansowymi. Do końca tego roku wszystkie propozycje zmian powinny trafić do Sejmu.

Podczas konferencji wiceminister zapewnił, że pacjenci nie muszą się obawiać żadnych opłat za leczenie oraz likwidacji którejkolwiek z bezpłatnych usług medycznych. Nie wykluczył natomiast powstania "drugiego koszyka", w którym znalazłyby się dodatkowe świadczenia - ale tylko wtedy, gdy na rynek wejdą dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne.


Galeria


  • Reforma systemu ochrony zdrowie w Polsce - konferencja w PMWSZ
  • Reforma systemu ochrony zdrowie w Polsce - konferencja w PMWSZ
  • Reforma systemu ochrony zdrowie w Polsce - konferencja w PMWSZ

autor: Dziechciński Kamil, ilość wyświetleń: 1712
data aktualizacji: 2013-06-10 07:27:35
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2019 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone